skip to Main Content
Invest CZ

Přemýšlíte kam s volnými penězi? Současná ekonomická krize s sebou přináší neustále se zvyšující inflaci, která je momentálně okolo 8 %. To znamená, že pokud máte na bankovním účtu například milion korun, za rok přijdete minimálně o 80 tisíc. Pravděpodobně však o mnohem více, jelikož podle ekonomických prognóz inflace dále poroste. Jedinou možností, jak své peníze před znehodnocením ochránit, jsou investice do komodit či projektů, které jsou schopné generovat výnos, který bude minimálně stejný nebo vyšší než je míra inflace.

Peníze - bankovky Jak vybrat správnou investici?

Investovat bez rozmyslu není právě rozumné. Pokud chcete vydělat peníze, měli byste využít zkušeností někoho, kdo se investování dlouhodobě věnuje a pomůže vám vybrat projekty, ve kterých je nízké riziko spojené s vysokým ziskem a kde se investice skutečně vyplatí. Výběrem těch nejlepších investičních projektů se zabývá crowdfundingový portál INVEST.cz, na kterém najdete přehled lukrativních investic s výnosem začínajícím na 9 %, které vám umožní vaše úspory efektivně zhodnotit. Pojem crowdfunding znamená „skupinové financování“ – jde o způsob, jak získat finanční prostředky na konkrétní projekt prostřednictvím investic od soukromých osob či firem.

Proč investovat prostřednictvím crowdfundingového portálu INVEST.cz?

V ČR je spousta začínajících firem s vysokým potenciálem, které shání peníze na svůj další rozvoj. Investicí prostřednictvím INVEST.CZ získáte v takové firmě podíl a tím pádem i nárok na příslušnou část všech budoucích zisků. Pochopitelně, ne každý projekt má šanci na úspěch, spíše naopak. Ty neúspěšné ovšem ale na platformě INVEST.cz nenajdete. V tom tkví jedna z jeho největších výhod – veškeré projekty, které se zde ucházejí o peníze investorů jsou důkladně prověřeny a schvalovány nezávislou komisí, jejíž členové mají dlouhodobé zkušenosti s oceňováním podniků a vyhledáváním investičních příležitostí. Každý z projektů je také nezávisle ohodnocen z hlediska rizikovosti. Najdete zde proto pouze takové investiční příležitosti, u kterých je skutečně vysoká šance na úspěch a vysoké zhodnocení vložených finančních prostředků, ale zároveň takové, které jsou zajištěné dostatečným množstvím movitého a nemovitého majetku, takže je míra rizika velice nízká.

Jak investovat Do čeho lze prostřednictvím INVEST.cz vložit peníze?

Možnosti investic jsou velice široké – od začínajících podniků se skvělým nápadem, které potřebují peníze na rozjezd vlastního podnikání, přes již úspěšné firmy, které potřebují sehnat finance na svůj rychlejší rozvoj, až po investice do nákupu nemovitostí nebo těžby kryptoměn. Všechny tyto investice mají vysoký potenciál zhodnocení – je možné, že se mezi začínajícími firmami skrývá budoucí leader trhu, který bude vydělávat miliardy – nezapomeňte, že i giganti jako Google či Amazon byli poměrně nedávno začínajícími „garážovými“ firmami. Výhody investic do nemovitostí jsou asi zřejmé každému, jejich cena neustále roste a představují tak téměř bezrizikové zhodnocení. Z nemovitostí lze navíc vybírat nájem, což je další příležitost k zisku. Také investice do kryptoměn, ať již do jejich nákupu nebo těžby slibují vysoké zhodnocení. Jelikož do kryptoměn investuje po celém světě stále více lidí, jejich cena postupně roste a předpokládá se, že hodnota jednoho Bitcoinu může v budoucnosti dosáhnout až jednoho milionu dolarů.

Jak investovat

Na crowdfundingovém portálu INVEST.cz naleznete přehledný seznam dostupných investičních projektů. Po kliknutí na některý z nich se dostanete na stránku, která podrobně popisuje veškeré důležité informace o projektu. Dozvíte se zde všechny výhody a důvody, proč byste měli do projektu investovat, ale také možná úskalí a rizika. Dozvíte se, jaká je plánovaná výnosnost investice a jak vám budou vypláceny podíly na zisku. Nechybí ani informace o tom, jakým způsobem je vaše investice do projektu zajištěna, což má přímý vliv na míru rizika. Najdete zde také informace o tom, kolik z požadované částky se již vybralo a kolik zbývá k zainvestování. Investovat můžete libovolnou částku až do výše zbývající cílové částky, přičemž minimální výše investice je 1 000 Kč. Pokud se projektu, do kterého jste investovali, nepodaří nashromáždit celou cílovou částku, je projekt zrušen a vaše peníze se vám vrátí v plné výši na váš účet.

Jaké jsou možnosti investování?

Při investování prostřednictvím crowdfundingové platformy INVEST.cz si můžete v konkrétním projektu koupit buď přímý, nebo nepřímý podíl. Jaký je mezi nimi rozdíl? Pokud si pořídíte přímý podíl, stáváte se přímým spolumajitelem dotyčné firmy, z čehož samozřejmě vyplývají nejrůznější práva, ale také povinnosti. Pokud se rozhodnete investovat do nepřímého podílu, bude tímto spolumajitelem portál INVEST.cz a vám odpadnou všechny starosti – získáte pouze svůj podíl na zisku podle účetní uzávěrky.

Možnosti investování Nenechejte své peníze zahálet na běžném účtu

Pokud se rozhodnete své peníze investovat, je to jako byste je poslali do práce – budou vám vydělávat další peníze, zatímco budete dělat něco jiného. Jistě, každá investice je spojena s určitou mírou rizika, ale pokud své peníze necháte ležet na běžném či spořicím účtu, přinese vám to jedinou jistotu – jistotu ztráty. S INVEST.cz můžete naopak vaše peníze zhodnotit a získat tak zcela pasivní příjem. Díky tomu, že každý z projektů, do kterých můžete investovat prostřednictvím crowdfundingového portálu INVEST.cz je důkladně prověřen a ohodnocen mírou rizika, můžete vložit své peníze tam, kde se to skutečně vyplatí.

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top