skip to Main Content
Které jsou nejlepší investice

Máte volné finanční prostředky a uvažujte o tom, jak je nejlépe zhodnotit? Jako výhodná investice se jeví celá řada produktů a možností se nabízí skutečně mnoho. Některé přinesou větší zisk, jiné nižší, ale zato s menším rizikem. Pojďme se podívat na ty nejlepší investice, které by vám v roce 2016 měly přivést to nejvyšší zhodnocení financí!

Tradiční produkty vedou

Drtivá většina Čechů vkládá své finance na stavební spoření a spořící účty. Stavební spoření sice v poslední době zaznamenává jistý pokles, ovšem stále je mezi klienty velmi oblíbené a jeho vymizení se rozhodně nepředpokládá. Češi obecně hodně lpí na konzervativních řešeních a drží se toho, co je osvědčené, a to stavební spoření bezesporu je a zhodnocení financí rozhodně přináší.

Spořící účty a stavební spoření představují vysoce jednoduchou a také bezpečnou možnost, jak investovat peníze. Očekává se, že i v letošním roce budou lidé volit právě tyto bezpečné investice, byť některé z vybraných produktů mohou sotva vyrovnat inflaci. Stavební spoření a spořící účty představují sázku na jistotu a od klientů vyžadují jen minimální námahu, čas a papírování. Naopak produkty slibující vyšší zisk už vyžadují osobní účast a také trochu víc času.

Investice do nemovitostí

Investice do nemovitosti byla a stále je velmi výhodná. Úrokové sazby hypoték a ceny bytů jsou pro kupce aktuálně stále velmi příznivé. Nevýhodou je prvotní vklad, který je samozřejmě vyšší a člověk by měl mít určitou částku našetřenou. Nemovitost lze samozřejmě financovat také penězi ze stavebního spoření. Každopádně je investice do nemovitostí spojena s řadou administrativních úkonů, sjednáváním hypotéky apod. Patří mezi nejlepší investice, ovšem nevyužívá ji každý – právě pro nedostatek financí ve výši prvotního vkladu, problémy s udělením hypotéky apod.

Peer-to-peer půjčky

Peer-to-peer půjčky nejsou na našem finančním trhu úplnou novinkou, přesto k nim Češi svou cestu teprve pomalu objevují. V roce 2016 se očekává, že jejich obliba vzroste, protože i tato možnost se jeví jako nejlepší investice, a protože nabízí možnost investovat i nižší částky.

Půjčky peer-to-peer fungují na principu, kdy lidé půjčují lidem. Transakce nejde přes banku ani úvěrovou společnost, a tak je tento způsob výhodné investice poměrně oblíbený.

Akcie a podílové fondy

Investice do akcií nebo podílových fondů je ideální v případě, že s investováním teprve začínáte. V tomto sektoru lze poměrně dobře najít takovou možnost, která pro vás bude výhodná investice a zároveň dostatečně bezpečná. Jako nejlepší investice se jeví také akcie, které mohou přinést skutečně vysoký zisk.

I když spořící účty nabízí jen nízký úrok a na jiných produktech je možné vydělat mnohem víc peněz, drtivá většina lidí nemá odvahu na riskantnější investice a drží se spíš v bezpečných vodách. Oblíbené jsou investice do dluhopisů nebo spoření na terminované vklady. Ani jedna z těchto možností není až tak výhodná.

Do čeho investujete vy a co se vám jeví jako nejlepší a nejvýhodnější investice?

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

3 komentářů k zobrazení

  1. no… mám nějaké peníze na víc a přemýšlím že bych je nějak využil, teda vyinvestoval, jen teda nevím do čeho, tak bych za radu byl rád 🙂

  2. prosím vás já být váma tak investuji do zlata, nemovitostí a nebo taky do půjček a úvěrů, to je výhodné 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top