skip to Main Content
Recenze Spořicího účtu Od Monety

Spořicí účet MONETA – nezávislá recenze a zkušenosti klientů

Opět se společně podíváme na další spořicí účet – tentokrát od jedné z předních českých bank, MONETA Money Bank. Co je na tomto účtu zajímavé, pro koho je určený a jaké jsou jeho největší výhody? Na to vám odpovíme v naší recenzi.

MONETA Money Bank

Nejdůležitějším parametrem u spořicího účtu je jeho úroková sazba a to v tomto případě činí docela slušných 2,5 % ročně. Co je ale ještě podstatné – oproti jiným bankám zde není žádná hranice, přes kterou už by tento úrok neplatil. Peníze se vám tak budou úročit 2,5 % p.a. bez ohledu na výši vašeho vkladu a to už je velmi zajímavá a výhodná nabídka.

Další zajímavou výhodou tohoto spořicího účtu je, že si jej mohou sjednat nejen dospělí, ale i mladiství od 15 let – musejí k tomu ale mít zákonného zástupce. Co se týká samotného zřízení účtu, lze si ho sjednat jak online, tak i na pobočce, stávající klienti mohou využít svoje internetové bankovnictví.

Spořicí účet od MONETA Money Bank hodnotíme velmi kladně a to nejen díky dobré úrokové sazbě, ale zejména díky tomu, že výše vkladu není nijak omezena – peníze se vám budou i při vysokých částkách úročit.

Parametry spořicího konta

 • Spořicí účet s roční úrokovou sazbou 2,5 % do 1 000 000 Kč
 • Nulové poplatky za zřízení a vedení spořicího účtu
 • Úroky se vám na účet připisují pravidelně jednou za měsíc
 • Jak stávající, tak i noví klienti banky si účet mohou sjednat pohodlně přes internet
 • Se svými penězi na účtu můžete po celou dobu libovolně nakládat
 • Vklady na spořicím účtu jsou pojištěny až do 100 000 eur

Co musí žadatel splňovat?

 • Musí mu být minimálně 15 let
 • Musí mít požadované osobní doklady
 • Musí se jednat o fyzickou osobu (účet nelze založit na firmu)
 • Musí mít státní občanství výhradně v České republice
 • Musí mít vlastní bankovní účet, vedený na své vlastní jméno (u plnoletých osob)

Jak založit spořicí účet MONETA

 • Stávající klienti banky si ho mohou založit přes internetové bankovnictví
 • Noví klienti mají možnost je založení účtu online na webu www.moneta.cz
 • Další možností je otevřít si spořicí účet na některé z poboček MONETA Money Bank
 • Na pobočce si mohou založit spořicí účet i mladí lidé od 15 let, osobní doklad v tomto případě musí předložit jejich zákonný zástupce

Nejčastěji kladené otázky

Od kolika let je možné založit si u MONETY spořicí účet?

Zatímco např. půjčky nebo celá řada jiných finančních produktů je dostupná až od 18 let, u spořicího účtu od MONETY to neplatí. Získat jej mohou mladí lidé už od svých 15 let s tím, že si účet založí na pobočce banky a doklad totožnosti v tomto případě předloží jejich zákonný zástupce (rodič).

Dá se účet založit i online, nebo jen na pobočce?

Samozřejmě, že spořicí účet lze založit i online, tuto možnost mají nejen stávající klienti banky, ale i ti noví, kteří u ní žádný produkt nemají. Stávající klienti této banky si spořicí účet mohou sjednat velmi jednoduše přímo ve svém internetovém bankovnictví, noví klienti si pak účet mohou sjednat prostřednictvím webových stránek banky www.moneta.cz.

Jak je to u tohoto účtu s jeho úrokovou sazbou? Je pouze do určité hranice?

U spořicího účtu od MONETA Money Bank je to s úrokovou sazbou velmi jednoduché, je totiž konstantní a činí rovných 2,5 % ročně. Platí to pro jakoukoli výši vkladů, což je obrovské plus oproti jiným bankám, kde je obvykle určitá hranice. Zde se vám peníze úročí 2,5 % p.a. bez ohledu na to, kolik si na účet uložíte.

Pokud si na spořicí účet uložím peníze, bude můj vklad nějak pojištěn?

Ano, veškeré peníze, které si na spořicí účet od MONETA Money Bank uložíte, jsou ze zákony pojištěny až do částky 100 000 euro.

Musím si u MONETY nejdříve založit běžný účet, abych u ní mohl mít spořicí účet?

Nemusíte. Některé banky to vyžadují, ale MONETA nevyžaduje, abyste si u ní zakládali běžný účet. Stejně tak zde není ani žádný limit pro počet plateb kartou ani pro minimální měsíční vklad.

Největší výhody účtu

 • Úroková sazba je stále stejně vysoká, bez ohledu na to, kolik si na účet vložíte
 • Účet je možné založit i mladým lidem ve věku od 15 let
 • Snadné sjednání účtu přes internet pro stávající i nové klienty banky
 • Stejně jako u jiných spořicích účtů, i zde máte peníze neustále k dispozici
 • Nemusíte nic platit za založení účtu, neúčtují se vám ani měsíční poplatky za jeho vedení

Nevýhody

 • Účet není pro cizince, žadatel musí mít české státní občanství

O MONETA Money Bank

MONETA Money Bank je jedním z předních českých bankovních ústavů. Založena byla roku 1997 pod názvem GE Capital Bank, od roku 2005 pak působila pod názvem GE Money Bank. Poté, co společnost GE prodala svoje finanční divize, ale došlo k zásadní změně a tak od roku 2016 je součástí českého finančního trhu banka MONETA Money Bank, která už je čistě českou bankou.

MONETA patří k větším tuzemským bankám a tak nabízí široké portfolio produktů pro všechny zájemce o bankovní služby. V její nabídce samozřejmě nechybí běžný účet a platební karty (debetní i kreditní), dětský účet nebo účet pro podnikatele. Široká je nabídka úvěrových produktů, která zahrnuje klasickou spotřebitelskou neúčelovou půjčku, konsolidaci úvěrů, půjčku na auto nebo celou řadu speciálních úvěrů pro živnostníky. Mezi úvěrové produkty patří také hypotéky – v nabídce je klasická, americká, živnostenská a nechybí ani možnost refinancování hypotéky.

Ze spořicích a investičních produktů je kromě účtu, na který je tato recenze, v nabídce také stavební spoření, termínované vklady, podílové fondy, doplňkové penzijní spoření a celá řada dalších produktů. MONETA nabízí také spoustu pojistných produktů – např. cestovní pojištění, životní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění, úrazové pojištění a řadu dalších.

Aktuálně má banka 160 kamenných poboček a 550 bankomatů, které jsou rozmístěny po celém území ČR. Samozřejmostí je kvalitní internetové a mobilní bankovnictví a podpora moderních platebních metod, jakými jsou Google Pay, Apple Pay nebo Garmin Pay.

Kontakty a adresa

 • Jméno firmy: MONETA Money Bank, a. s.
 • Sídlo: BB Centrum, Vyskočilova 1442/1b, 140 28, Praha 4 – Michle
 • IČ: 25672720
 • Telefon: 224 443 636
 • E-mail: [email protected]
 • Web: www.moneta.cz

Zkušenosti klientů:

Za mě jednoznačně nejlepší spořicí účet na trhu. Jeho podmínky jsou skutečně výhodné a tak ho nemohu než jen doporučit.

Se spořicím účtem od MONETA Money Bank jsem absolutně spokojená, nejvíc na něm oceňuji, že peníze se mi úročí stále stejnou sazbou, bez ohledu na to, kolik si jich uložím.

Alternativy (podobné spořicí účty)

Spoření České spořitelny (spořicí účet od České spořitelny nabízí podstatně nižší úrok, pro částky do výše 200 000 Kč je úrok 0,2 % p.a.)

Spoření s bonusem od ČSOB (stejně jako u MONETY je zde roční úroková sazba 0,5 %, je zde ale omezení – vztahuje se pouze na vklady od 500 000 Kč do 1 000 000 Kč, nad milion už je úrok jen 0,05 %. Pro nižší vklady jsou pak sazby 0,25 % do 250 000 Kč a 0,35 % od 250 000 do 500 000 Kč. ČSOB dále nabízí i spoření s bonusem pro děti do 18 let.)

mSpoření od mBank (zde nejde o klasický spořicí účet, ale o funkci běžného účtu, která umožňuje odkládat si peníze stranou z vašeho účtu až na osm různých cílů. Na každý z nich je úroková sazba 1,2 % p.a., vždy maximálně do výše 100 000 Kč.)

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

1 komentář k zobrazení

 1. Asi byste si to tu měli aktualizovat… Spořák u Monety je teď 5,3 % p.a. a bez podmínek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top