skip to Main Content

Recenze na Spořicí účet od Air Bank

Spořicí účet dnes nabízí téměř každá banka a tak není snadné si z tak široké nabídky vybrat ten pravý. Dnes se podíváme jak vypadá spořicí účet od Air Bank – jedné z nejvíce oblíbených bank na trhu. Stojí její spořicí účet za to? Jaké má parametry a jak si ho můžete sjednat? To vše se dozvíte v naší nové recenzi.

Podstatné jsou u spořicích účtů hlavně jejich úrokové sazby. Air Bank v tomto směru nepatří ani k nejlepším, ani k nejhorším. Nabízí roční úrok 4 % u částek do 250 000 Kč, podmínkou je zaplatit za měsíc alespoň 5x kartou. U částek nad 250 000 Kč už je úrok jen 0,1 % p.a. To znamená, že pokud máte na spořicím účtu třeba 300 000 Kč,  250 000 Kč je úročeno sazbou 4 % p.a. a zbývajících 50 000 Kč už jen sazbou 0,1 % p.a.

Oproti některým jiným bankám nabízí Air Bank možnost otevřít si spořicí účty i jiných měnách – v tomto případě jde konkrétně o euro a americký dolar. Každý klient tedy může mít celkem tři spořicí účty – jeden korunový, jeden eurový a jeden dolarový. U účtů v eurech a dolarech už je ale úroková sazba nižší, činí pouze 0,1 %.

Snadné založení účtu online

Zřízení spořicího účtu je v případě Air Bank velmi snadné, ať už jste jejím klientem nebo ještě ne. Stávající klienti banky si mohou účet sjednat v internetovém bankovnictví, ostatní pak mohou využít online formulář na stránkách www.airbank.cz. Všichni jinak mají samozřejmě i alternativní možnost a sice zajít na libovolnou pobočku banky a spořicí účet si založit přímo na místě.

Spořicí účet od Air Bank je rozhodně dobrou alternativou k řadě jiných spořicích účtů a má spoustu výhod, na druhou stranu má i negativa – např. že pro získání úroku 4 % je potřeba provést alespoň pět plateb kartou měsíčně. Pokud ale sečteme všechny plusy i mínusy, považujeme spořicí účet od Air Bank za docela výhodný a určitě si zaslouží doporučení.

Založení spořicího účtu Air Bank s ročním úrokem 4 % zde!

Parametry spořicího konta

 • Bonusová úroková sazba 4 % p.a. do 250 000 Kč, stačí jen 5x za měsíc zaplatit kartou
 • Nad 250 00 Kč  činí roční úrok 0,10 %
 • Spořicí účty můžete mít celkem tři – jeden v korunách, druhý v dolarech, třetí v eurech
 • Pro dolarový a eurový účet je jednotná úroková sazba 0,10 % ročně
 • Peníze ze spořicího účtu si můžete kdykoliv převést na váš běžný účet

Ukázka bonusového úročení

Bonusové úročení Air Bank

Co musí žadatel splňovat

 • Podobně jako jinde, i zde je základní podmínkou věk minimálně 18 let
 • Nesmíte mít více než jeden účet v jedné měně (každý musí být v jiné)
 • Pro zisk bonusové sazby 4 % musíte za měsíc alespoň 5x zaplatit kartou

Jak si o spořicí účet vyřídit

 • Jste-li již klientem Air Bank, podejte si žádost ve svém internetovém bankovnictví
 • Pokud ne, můžete si žádost vyplnit ve formuláři na webu Air Bank
 • Další možností je zajít si přímo na pobočku této banky a spořicí účet si sjednat tam

Nejčastěji kladené otázky

Jak vysoké jsou u tohoto spořicího účtu jeho úrokové sazby?

U zůstatku do 250 000 Kč činí roční úroková sazba 4 %. Další peníze nad 250 000 Kč se úročí sazbou 0,10 % p.a.

Jsou nějaké podmínky, které pro danou úrokovou sazbu musím splňovat?

Pro výše zmíněné úrokové sazby musíte splňovat pouze jedno jednoduché pravidlo – alespoň 5x měsíčně zaplatit platební kartou. Platí to pro spořicí účet vedený v korunách – u dolarového a eurového se vám peníze úročí automaticky, bez jakékoli podmínky.

Mohu si u Air Bank otevřít spořicí účet i v jiné měně než v českých korunách?

Ano, u Air Bank můžete mít hned tři spořicí účty – kromě toho korunového je možné si založit i spořicí účet v eurech a v amerických dolarech. Základní roční úrokové sazby jsou u obou zmíněných účtů 0,10 %.

Na jakých místech si spořicí účet mohu založit?

Buď na internetu nebo na pobočce. Stávající klienti Air Bank to mají nejsnazší, ti si mohou spořicí účet založit jednoduše přímo ve svém internetovém bankovnictví. Ti ostatní si o něj mohou zažádat na webových stránkách Air Bank prostřednictvím jednoduchého online formuláře. Všichni jinak mají samozřejmě možnost vyřešit založení spořicího účtu na libovolné pobočce Air Bank, kde vám rádi poradí a vše s vámi vyřídí.

Vydává Air Bank ke spořicímu účtu také platební kartu?

Ne, Air Bank ke spořicímu účtu žádné platební karty nevydává. I přesto ale z tohoto účtu můžete posílat domácí i zahraniční platby nebo jednoduše přesouvat peníze ze spořicího účtu na běžný.

Hlavní výhody účtu

 • Do 250 000 Kč je docela výhodný úrok 4 % p.a.
 • Lze si zřídit i spořicí účty v eurech nebo v amerických dolarech
 • Velmi snadný převod peněz ze spořicího na běžný účet
 • Možnost založit si až 10 spořicích “obálek“
 • Založení účtu je velmi jednoduché, vše jde vyřídit pohodlně přes internet
 • Skvěle zpracované internetové bankovnictví i mobilní aplikace banky

Nevýhody

 • U nižších částek je třeba splnit jednu podmínku – 5 plateb kartou za měsíc

O Air Bank

Air Bank, která je součástí silné finanční skupiny PPF, patří mezi nejoblíbenější české bankovní ústavy. Byla založena v roce 2011 a postupně v dalších letech zaváděla nové finanční produkty. Dnes už tak poskytuje ucelenou nabídku, v níž kromě běžného účtu a platební karty nechybí ani půjčka, kontokorent, hypotéka, investiční produkty, dva druhy pojištění a právě spořicí účet, o němž je tato recenze.

Air Bank má jako slogan “Banka, kterou můžete mít rádi“ a souvisí to s celkovou koncepcí banky – ať už jde o úplnou absenci zbytečných poplatků, srozumitelnou komunikaci a přehledné smlouvy, uživatelsky přívětivý web nebo kvalitně zpracované internetové a mobilní bankovnictví. Banka se také velmi často objevuje v TV reklamě, ve které vystupují postavy typického “hodného“ a “zlého“ bankéře.

Kontakty a adresa

Vybrané zkušenosti klientů

Se spořicím účtem od Air Bank jsem docela spokojený. Podmínka zaplatit alespoň 5x měsíčně kartou se dá splnit velmi snadno a úroková sazba je podle mě ok. Myslím, že tento účet byl dobrou volbou a doporučil bych ho.

Air Bank je moje oblíbená banka a mám u ní už i běžný účet a jiné produkty. Proto jsem se i při volbě spořicího účtu rozhodl vsadit na jistotu a otevřít si ho u této banky. Rozhodně toho nelituji – úroková sazba mi naprosto vyhovuje a myslím si, že tento spořicí účet se určitě vyplatí. Dokonce ještě uvažuji o tom, že bych si otevřel ještě druhý, tentokrát v amerických dolarech.

Alternativy (podobné spořicí účty)

Spořicí účet HIT od Equa bank (úroková sazba až 3 % p.a. do 200 000 Kč, nad tuto částku je roční úrok 0,1 %. Vedle účtu HIT nabízí Equa bank i spořicí účet MAX, kde jsou roční sazby 0,1 % do 500 000 Kč a 0,3 % nad 500 000 Kč)

Hello spoření od Hello bank! (do 300 000 Kč skvělý roční úrok 3,1 %, navíc bez jakýchkoli podmínek. Účet navíc nemá žádné zbytečné poplatky a patří tak k nejvýhodnějším na českém trhu.)

Spořicí účet + od Banky Creditas (roční úrok 3,6 % pro vklady do výše 350 000 Kč, nad tuto hranici je úrok 0,2 % p.a. Bez zbytečných poplatků a jiných omezení, účet vyhrál v soutěži Finanční produkt roku 2019.)

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top