skip to Main Content

Z hlediska počtu klientů se FIO banka v České republice řadí na páté místo. Jedná se zároveň o největší nízkonákladovou banku. Pro své klienty představila několik novinek. Jednou z nich je i kreditní karta bez poplatků.

Kreditní karta od FIO banky je určena pro retailové klienty i podnikatele a na trh byla uvedena v závěru roku 2017. Jedná se o kreditní kartu Mastercard s programem Mastercard Priceless Specials. Vydání karty a její vedení není zpoplatněno a stejně tak ani vedení úvěrového účtu ke kreditní kartě.

Poplatky ke kreditní kartě

Všechny účtované poplatky ke kreditní kartě FIO banky se řídí ceníkem platným i pro debetní karty. Znamená to tedy, že prvních deset výběrů z bankomatu v měsíci máte zdarma, další výběry jsou zpoplatněny 9 korunami, jedná-li se o výběr z vlastního bankomatu. Výběr z cizího bankomatu stojí maximálně 30 korun.

Jestliže budete s kreditní kartou platit, pak za každé 4000 Kč získáváte jeden výběr z cizího bankomatu zdarma. Maximálně můžete tímto způsobem získat 5 bezplatných výběrů za měsíc.

Pokud vybíráte v zahraničí, výběr je zpoplatněn částkou 80 korun + 0,5% z vybrané částky. Ohledně výběrů hotovosti z kreditní karty mějte na paměti, že se na ně nevztahuje bezúročné období!

Délka bezúročného období je 45 dní. Datum počátku bezúročného období si klient může zvolit sám, což je jednou z mnoha výhod kreditní karty. Začátek si tak budete moci naplánovat vzhledem k termínu výplaty a vyčerpanou částku máte možnost splatit bez starostí.

Úvěrový rámec kreditní karty FIO banky se pohybuje od 5 000 do 500 000 korun. Výše limitu závisí na bonitě klienta.
Úroková sazba kreditní karty je 19,90% ročně pro nepodnikatele. Podnikatelům je účtována úroková sazba ve výši 17,90% ročně.

FIO banka nabízí také možnost nastavit z účtu inkaso 100% dlužné částky z kreditní karty nebo inkaso minimální splátky, která je bankou nastavena na 500 korun.

Výpis z účtu obdržíte na konci zúčtovacího období. Pak máte 15 dní na splacení vyčerpané částky. Pokud všechny své půjčené peníze nesplatíte v bezúročném období, platíte z vypůjčené částky úrok.

Kreditní karta FIO banky – parametry

 • délka bezúročného období: 45 dní (volitelný začátek)
 • úvěrový limit: 5-500 tisíc
 • úroková sazba: 17,90 – 19,90% ročně
 • poplatek za vydání a vedení karty: bez poplatku
 • poplatek za výběr z bankomatu FIO banky: zdarma (od 11.výběru v měsíci 9 korun)
 • poplatek za výběr z bankomatu cizí banky: 30 korun (za každé utracené 4000 je výběr zdarma)
 • poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí: 80 korun + 0,5% z vybrané částky

Co musíte splňovat pro získání kreditní karty?

 • je třeba mít běžný nebo spořící účet u FIO banky v měně CZK
 • musí vám na účet chodit pravidelný příjem
 • musíte mít bezproblémovou platební historii
 • podnikatelé musí při žádosti o business kartu dodat daňové přiznání

Jak kreditní kartu získat?

O kreditní kartu můžete požádat online prostřednictvím internetbankingu nebo na jakékoli pobočce FIO banky. Vaše žádost bude vyhodnocena, načež budete informováni o výsledku. V případě schválení vám bude kreditní karta FIO banky zaslána poštou. Potvrzení o schválení je zasíláno do internetbankingu. Účet ke kreditní kartě je po schválení založen automaticky.

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top