skip to Main Content
Rychlé krátkodobé půjčky

Krátkodobá půjčka je typ půjčky, jejíž splatnost se pohybuje v poměrně krátké době od 1 do 30 dní. Je tedy vhodná hlavně před výplatou na dočasné záplatování rodinného rozpočtu. Lidé tuto půjčku využívají hlavně při nečekaných problémech v domácnosti jako např. na opravy porouchaného auta, spotřebičů, vyplacení nedoplatků, na výdaje spojené s dětmi a podobně. Krátkodobé půjčky jsou v poslední době velmi oblíbené hlavně pro svou dostupnost a rychlé vyřízení. Při krátkodobých půjčkách však dávejte pozor na včasné splacení, neboť budete zbytečně platit vysoké poplatky za pozdní splacení půjčky.

Kdo může získat krátkodobou půjčku?

Půjčku může získat praktický každý, tedy zaměstnaní lidé, studenti, ženy na MD, důchodci, ale i nezaměstnaní. Společnosti, které poskytují krátkodobé půjčky totiž často neprověřují registr dlužníků a dokonce nepotřebují ani potvrzení o příjmu od zaměstnavatele.

Jak rychle dostanu peníze?

K největším výhodám krátkodobé půjčky patří to, že peníze můžete získat již do jedné hodiny. Proto se tyto půjčky často označují pojmem rychlé půjčky. Některé společnosti dokonce schvalují půjčky již do pár minut od odeslání žádosti a když máte účet ve stejné bance jako výpůjční společnost, tak dostanete peníze už během chvíle přímo na svůj účet.

Na jak dlouho si můžu půjčit?

Jak jsme již psali, už z názvu vyplývá, že si můžete půjčit jen na krátkou dobu, většinou maximálně na 5 až 31 dní. Za poplatek si však můžete délku splatnosti u všech společností prodloužit. Dokonce pokud si budete půjčovat opakovaně, tak si můžete půjčit i vyšší částku.

Kdo poskytuje krátkodobé půjčky?

Mezi nejznámější poskytovatele patří společnosti Ferratum (do 35 000 Kč), CreditOn (do 20 000 Kč) a Zaplo (do 30 000 Kč). Všechny tyto společnosti poskytují půjčky ve více zemích Evropy, takže jejich půjčky jsou ověřeny tisíci klienty. Klasické banky tyto krátkodobé půjčky neposkytují, ale pokud pravidelně posíláte výplatu na účet v bance, tak můžete vyzkoušet požádat o půjčku i ve vaší bance.

Výhody krátkodobých půjček

 • rychlost vyřízení půjčky (5 až 60 minut)
 • bez poplatků
 • i bez prověřování registrů dlužníků
 • bez dokládání příjmu
 • bez ručení
 • bez osobních setkání – vše vyřídíte přes internet
 • možnost získat první zcela zdarma

Nevýhody krátkodobých půjček

 • krátká doba splatnosti (většinou od 5 do 31 dnů)
 • sankce za nesplacení půjčky ve lhůtě splatnosti

Určitě nezapomínejte na to, že pokud potřebujete půjčku, je stále lepší půjčit si od rodiny, abyste nemuseli platit žádné úroky. Díky půjčkám se totiž snadno můžete dostat díky poplatkům do dluhové pasti, a pak budete splácet ještě déle než jste si mysleli.

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

3 komentářů k zobrazení

 1. Výhody krátkodobých půjček jsou však vykoupeny vyšším úrokem, navíc ale je pravda, že plno nebankovních institucí se nepátrá po vašich příjmech.

 2. Mozna jsem z kolebky vylezla levou nohou, ale mam s pujckami jenom spatne zkusenosti. Asi pred rokem mi prestalo jezdit auto a tak jsem si vzala pujcku na koupi noveho. Nechala jsem si “dobre” poradit a vzala si ji u Zaplo.cz. Od te doby uz si jen trham vlasy. To je jen posledni zazitek :-/ Nemate nekdo lepsi zkusenosti? Doporuceni?

 3. Pokud je člověk základně ekonomicky vzdělaný, má krátkodobé půjčky raději než ty dlouhodobé. Nikdy jsem si to neuvědomila, než mi to známý z OVB vysvětlil. Jde o to, že dlouhodobé půjčky trpí nestabilitou dnešního finančně-bankovního prostředí. Lapidárně řečeno, nikdy nevíte, kdy se objeví lepší nabídka. Proto raději krátkodobou půjčku na menší obnos než dlouhodobou na větší. Nikdy nevíte, co se stane. Blanka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top