skip to Main Content
Hello spoření recenze

Recenze Hello spoření od Hello bank!

Dalším spořicím účtem, který si představíme, je Hello spoření, které (jak už název napovídá) je od jedné z nejmladších bank na trhu – Hello bank! V čem spočívají jeho výhody a nevýhody, jak jej můžete získat a co je na něm zajímavé? Na to se vám pokusíme odpovědět v naší recenzi.

Hello bank

Založit si Hello spoření je hračka – kromě poboček Hello bank! si ho můžete zřídit i přes jejich webové stránky, případně po telefonu. Nejsnadnější to mají jejich stávající klienti, kteří si ho mohou snadno zřídit přímo ve svém internetovém bankovnictví. Podmínky pro sjednání nejsou nijak přísné, takže šance, že vám spořicí účet založí, je poměrně vysoká.

Klíčovým parametrem u každého spořicího účtu je jeho úroková sazba – v tomto případě vychází Hello spoření velmi dobře. Až do částky 300 000 Kč získáváte roční zhodnocení ve výši rovného jednoho procenta a nemusíte splňovat žádné další podmínky. Tak jak je to u spoření běžné, peníze máte kdykoliv k dispozici, takže se nemusíte omezovat ve vkladu.

Pochvalu si určitě zaslouží také velmi dobře provedené internetové bankovnictví, které je přehledné, intuitivní a snadno se v něm zorientuje i méně zkušený uživatel internetu. Celkově je Hello bank! velmi moderní bankou, jež má dobře zpracované i svoje webové stránky a je (nejen díky tomu) klientsky velmi přívětivá.

Pokud jde o poplatky, v tomto směru obstojí Hello spoření na jedničku – téměř za nic se zde poplatky neúčtují, zdarma je založení i vedení účtu, veškeré platby v českých korunách, inkaso, trvalý příkaz, SIPO a další transakce. I proto je Hello spoření velmi výhodným produktem, který určitě můžeme doporučit.

Parametry spořicího konta

 • Až do výše 300 000 Kč je roční úrok 1 % a to bez jakýchkoli dalších podmínek
 • Peníze máte neustále k dispozici a kdykoliv si je tak můžete vybrat
 • Jednoduché založení spořicího účtu vám zabere jen několik málo minut
 • Neplatíte žádné zbytečné poplatky, i všechny základní finanční operace jsou bezplatné
 • Součástí účtu je moderní, přehledné a intuitivní internetové bankovnictví
 • Spořicí konto Hello spoření si lze založit jak online, tak i na pobočce banky

Podmínky pro založení spořícího účtu

 • Základní podmínkou je minimální věk žadatele – musí mu být alespoň 18 let
 • Je také třeba doložit požadované doklady nebo dokumenty

Jak založit účet

 • Možností je víc, žádost si lze podat přes internet, po telefonu nebo přímo v bance
 • Současní klienti banky si mohou žádost podat ve svém internetovém bankovnictví
 • Jinak se žádost podává vyplněním formuláře na webových stránkách www.hellobank.cz
 • V žádosti je třeba uvést kontaktní a osobní údaje, informace o zaměstnání a finanční situaci

Nejčastěji kladené otázky

Jaké musím splňovat podmínky, abych měl roční úrok ve výši jednoho procenta?

Obrovskou výhodou je, že abyste mohli získat zhodnocení ve výši 1 % ročně (do částky 300 000 Kč), nemusíte splňovat nic dalšího. Oproti některým konkurenčním bankám zde žádné další požadavky nejsou.

Mohu si Hello spoření založit i v amerických dolarech, případně v eurech?

Bohužel to v tomto případě možné není. Spořicí účet Hello spoření si lze založit výhradně v českých korunách.

Můžu si peníze kdykoliv vybrat, nebo je tam nějaká časová lhůta?

Peníze si můžete vybrat kdykoliv budete chtít, po celou dobu je budete mít volně k dispozici. To je velká výhoda např. proti termínovaným vkladům, u nichž lze peníze vybrat třeba až po několika letech.

Kde všude si mohu žádost o Hello spoření podat?

Pokud jste již klienty této banky, tak přímo ve svém internetovém bankovnictví, v opačném případě pak online na webových stránkách www.hellobank.cz, kde si vyplníte formulář se žádostí. Ten není nijak dlouhý a jeho vyplnění by vám mělo zabrat jen pár minut. Alternativně si můžete o Hello spoření zažádat i po telefonu a samozřejmě vždycky platí i možnost zajít přímo do banky a vše si vyřídit rovnou na pobočce.

Jaké jsou s tímto spořicím účtem spojené poplatky?

Velkou předností Hello spoření je absence téměř veškerých možných poplatků. Zcela zdarma tak zde máte např. založení i vedení účtu (i jeho případné zrušení), veškeré příchozí i odchozí úhrady v korunách, trvalé příkazy, inkasa nebo SIPO, příchozí i odchozí úhrady SEPA a samozřejmě i internetové + mobilní bankovnictví. Zpoplatněno je pouze minimum věcí, např. kurzová přirážka u úhrad SEPA (2 %), zaslání mimořádného výpisu z účtu (100 Kč) nebo expresní poskytnutí debetní karty.

Hlavní výhody účtu

 • Hlavní výhodou je roční úrok ve výši 1% do částky 300 000 Kč
 • Dalším plusem je rychlé a pohodlné sjednání účtu – ať už přes internet, po telefonu nebo v bance
 • Potěší také to, že s financemi na účtě můžete neomezeně libovolně nakládat
 • Jednou z mnoha předností je i velmi zdařilé internetové bankovnictví, s nímž se skvěle pracuje

Nevýhody

 • Spořicí účet může být veden pouze v českých korunách, nelze ho mít v jiné měně
 • Spořicí účet není možné sjednat k podnikatelským účelům

O Hello bank!

Hello bank! patří mezi nejmladší banky na českém trhu – jedná se o původní společnost Cetelem, jež byla známá svým prodejem na splátky, půjčkami a kreditními kartami. K zásadní změně došlo v roce 2015, kdy firma získala bankovní licenci a v roce 2017, kdy začala fungovat pod současným názvem Hello bank!

Dnes nabízí Hello bank! klasické bankovní služby, od běžného účtu přes několik druhů půjček (základní, konsolidaci a půjčku na auto), kreditní kartu Hello kreditka až po nákupy na splátky, pojištění k půjčkám, samostatná pojištění a právě spořicí účet Hello spoření, o němž pojednává tato recenze.

Kontakty a adresa

 • Jméno firmy: BNP Paribas Personal Finance SA, odštěpný závod
 • Sídlo: Karla Engliše 5, 150 00 Praha 5
 • IČ: 03814742
 • Telefon: 257 080 080
 • E-mail: [email protected]
 • Web: www.hellobank.cz

Zkušenosti klientů:

Rozhodla jsem se pro Hello spoření hlavně díky tomu, že je u něj roční úrok ve výši 1 % do 300 000 Kč bez jakýchkoli dalších podmínek. Celkově mi podmínky Hello spoření přišly velmi výhodné a tak jsem si ho sjednala. Určitě bych ho doporučila i ostatním, kteří zrovna přemýšlejí nad tím, jaký spořicí účet si vybrat – ten od Hello bank! rozhodně stojí za to.

Spořicí účet jsem vybíral docela dlouho, nechtěl jsem se příliš ukvapit a chtěl jsem opravdu výhodné spoření, které se mi vyplatí. Po pečlivém porovnání několika různých spořicích účtů jsem se nakonec rozhodl pro Hello spoření, které mi připadalo jako nejvýhodnější a nejlépe odpovídalo mým představám. Po roce musím říct, že svého rozhodnutí nelituji a jsem naprosto spokojený.

Alternativy (podobné spořicí účty)

Spořicí účet HIT od Equa bank (roční úroková sazba až 1 % u částek do 200 000 Kč, u vyšších pak 0,1 % ročně. Žádné zbytečné poplatky, žádný minimální vklad, s penězi lze volně disponovat.)

Spořicí účet od Air Bank ( při vkladu do 250 000 Kč je roční úrok 0,6 %, u vyšších částek do 1 000 000 Kč pak jen 0,1 % p.a. Výhodou je možnost mít hned tři spořící účty, každý ale v jiné měně.)

Spořicí účet od MONETA Money Bank (fixní roční úroková sazba 0,5 % bez omezení výše vkladu. Žádné poplatky za zřízení a vedení účtu, pohodlné sjednání přes internet, skvělá mobilní aplikace.)

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top