skip to Main Content
Výhodné spořící účty

Máte v plánu si letos založit spoření a rádi byste si vytvořili srovnání, jaké jsou nejvýhodnější spořící účty pro rok 2015? Která z bank dokáže poskytnout nejvýhodnější úrok a která má nejnižší poplatky? Mnohdy je právě výhodný úrok podmíněn tím, že máte jen omezené možnosti nakládání s financemi. Jaké jsou tedy nejvýhodnější spořící účty pro rok 2015 a podle čeho je vybírat?

Jaká kritéria jsou důležitá pro výběr spořícího účtu?

 • výše úrokové míry
 • poplatky – myšleno veškeré poplatky spojené se sjednáním a vedením spořícího účtu
 • dostupnost finančních prostředků – budete mít peníze kdykoli k dispozici?
 • frekvence vyplácení úroků – zpravidla měsíčně nebo čtvrtletně, někdy ročně
 • možnost využívat internetbanking – přístup k účtu přes internet
 • výše minimálního vkladu

Nejvýhodnější spořící účty pro rok 2015 podle výše uvedených kritérií:

Spořící účet od Air Bank

Úroková sazba 1,1 %, úrok se připisuje měsíčně a úročení je denní. Minimální vklad je 0,- Kč, není zde výpovědní lhůta a poplatky se odvíjí od toho, zda si zvolíte Malý nebo Velký tarif. U Velkého tarifu platíte měsíčně 100,- Kč, ale veškeré standardní operace máte pak zdarma. U Malého tarifu je nulový poplatek, ale za některé operace se platí poplatky. Spořící účet od Air Bank rozhodně nabízí podmínky, díky kterým se řadí mezi nejvýhodnější spořící účty pro rok 2015.

Spořící účet od ZUNO

Mezi nejvýhodnější spořící účty pro rok 2015 se rozhodně řadí i spořící účet od ZUNO, který nabízí úrokovou sazbu 0,6 – 0,9 %. Úrok se vám připisuje denně, ale podmínkou je založení si běžného účtu. Minimální vklad je 0,- Kč, neplatíte zde žádné poplatky za vklady, výběry ani vedení a není zde žádná výpovědní lhůta.

Spořící účet od ING Konto

Tato banka nabízí akční úrok 1,5 % na první tři měsíce od založení. Podmínkou je sjednání smlouvy do 31. března 2015, uvedení unikátního kódu (1592280) do smlouvy a provedení prvního vkladu na ING Konto nejpozději do 31. března 2015. Výše vkladu je libovolná.

Spořící účet od Equa Bank

Mezi nejvýhodnější spořící účty pro rok 2015 jsme zařadili také spořící účet od Equa bank, kde je úroková sazba 1,0 %. Úrok se vám připisuje měsíčně, výše minimálního vkladu je nulová a není zde žádná výpovědní lhůta. Platí se zde poplatky například za odchozí platby (9,- Kč), za prioritní domácí platbu (29,- Kč) a další.

Spořící účet od Wűstenrot

Tento spořící účet se rozhodně řadí mezi nejvýhodnější spořící účty pro rok 2015 a na trhu se řadí už trvale mezi velmi oblíbené. Úroková sazba je zde:

 • při zůstatku 0 – 29 999 Kč: 0,1 %
 • při zůstatku 30 000 – 3 mil.: 0,8 %
 • při zůstatku nad 3 mil.: 0,1 %
 • věrnostní bonus při fixaci na 3 měsíce: + 0,1 %
 • věrnostní bonus při fixaci na 6 měsíců: + 0,2 %
 • věrnostní bonus při fixaci na 9 měsíců: + 0,3 %
 • věrnostní bonus při fixaci na 12 měsíců: + 0,4 %

Úrok se vám zde připisuje každý měsíc, není nutné založit si běžný účet a minimální vklad je 200,- Kč. Není zde žádná výpovědní lhůta a základní transakce jsou zdarma (například založení, vedení, zrušení účtu, elektronické odchozí a příchozí platby).

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

3 komentářů k zobrazení

 1. Pěkné srovnání, ale kdeže ty loňské a předloňské sněhy jsou, časy kdy úroková míra u spořících účtů pár let zpět byla i 3 procenta je už bohužel dáno pryč..

  1. Neházejte flintu do žita. Začátek roku byl ve znamení sice nabyl descendentní povahy, ale už teď je vidět, že se situace mění. Sleduji to a například Unicredit Bank se v tomto směru probouzí a do konce měsíce nabídne jistě zajímavé věci. S Equabank to vypadá podobně.RN

 2. Chcete-li vyuzit soucasne akce a mit na první 3 mesice po zalozeni ING sporiciho uctu zvyhodneny urok 1,5% na castku do 500 tis. Kc, můžete při zakladani konta vyuzit muj kod – 4645817.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top