skip to Main Content
Recenze Equa bank spořicího účtu HIT

Spořicí účet HIT od Equa bank – nezávislá recenze a zkušenosti klientů

Pokud máte zájem o speciální účet, na němž byste si mohli výhodně šetřit svoje peníze, máte na výběr z celkem pestré nabídky tuzemských bank. My se dnes podrobněji podíváme na spořicí účet HIT, který je jedním ze dvou spořicích účtů, které na našem trhu poskytuje Equa bank.

Equa bank

Spořicí účet HIT je výhodný zejména u částek do 200 000 Kč, kde při splnění poměrně jednoduchých podmínek nabízí úrokovou sazbu 0,4 % ročně. U částek nad tuto sumu už úrok činí jen 0,1 % ročně.

Výhodou tohoto účtu je bezpochyby to, že u něj nemusíte platit žádné nesmyslné poplatky – ať už jde o zřízení účtu, jeho vedení, internetové bankovnictví, převody mezi účty u Equa bank ale i řada dalších transakcí – např. příchozí domácí úhrady (i okamžité) atd. Důležité je také říct, že peníze na svém spořicím účtě máte v jakémkoli okamžiku k dispozici a můžete s nimi libovolně nakládat.

Založení účtu není vůbec nic těžkého, právě naopak – stávající klienti Equa bank si ho mohou sjednat ve svém bankovnictví, ti ostatní si pak vyplní formulář na webové stránce www.equabank.cz a kurýr jim poté doručí smlouvu k podpisu.

Kromě spořicího účtu HIT nabízí Equa bank také spořicí účet MAX a v neposlední řadě také termínované vklady, které si lze ale vybrat až za 5 let.

Parametry spořicího konta

 • Výhodný spořicí účet s ročním úrokem až 0,4 % (u částek do 200 000 Kč)
 • U částek nad 200 000 Kč činí úroková sazba 0,1 % p.a.
 • Založení i vedení spořicího účtu je zcela zdarma
 • Zpoplatněny nejsou ani převody mezi účty u Equa bank ani služby internetového bankovnictví
 • Se svými penězi na kontě můžete libovolně nakládat zcela bez omezení
 • Založení účtu je velmi snadné a rychlé a to jak pro stávající klienty Equa bank, tak i pro ty ostatní

Co musí žadatel splňovat?

 • Základním pravidlem je, že spořicí účet si mohou založit pouze osoby starší 18 let
 • Další podmínkou je, že účet si lze založit výhradně v českých korunách
 • Nemusíte být klientem banky, účet je dostupný pro klienty všech bank
 • Nesmíte být v exekuci, insolvenci nebo registru dlužníků – tak jako u dalších bankovních produktů

Jak založit spořicí účet od Equa bank

 • Pokud jste již klientem Equa banky, máte to velmi snadné – sjednat spořicí účet si můžete ve svém internetovém bankovnictví (případně v kamenné pobočce banky)
 • Všichni ostatní si mohou žádost o spořicí účet podat online na webových stránkách banky www.equabank.cz
 • Součástí žádosti online je i výběr platební karty – můžete si zvolit ze tří možností
 • Následně si vybíráte pojištění (pokud zvolíte kartu Standard), vyplníte číslo na mobil, osobní údaje a další potřebné informace
 • Po kompletním vyplnění formuláře vám pak vytištěnou smlouvu k podpisu přiveze kurýr

Nejčastěji kladené otázky

Na jakých místech je možné si spořicí účet od Equa bank založit?

Jste-li už klienty Equa bank, máte to nejsnadnější. Nemusíte nikam chodit, ani vyplňovat dlouhé formuláře, stačí vám podat si žádost přímo ve svém internetovém bankovnictví (konkrétně v sekci Přehled – Žádosti/Nabídky). Samozřejmě pokud chcete, můžete smlouvu uzavřít i na libovolné pobočce banky (pozor – neplatí to pro kiosky, pouze pro klasické kamenné pobočky).

Pokud ještě klientem banky nejste, tak tak si můžete otevřít účet online prostřednictvím stránek www.equabank.cz. Na nich si vyplníte formulář a smlouvu k podpisu vám pak přiveze kurýr.

Z jakých typů platebních karet k účtu si mohu vybrat?

Pokud si zakládáte nový účet, musíte si k němu vybrat i některou ze tří platebních karet. V nabídce je standardní karta Debit MasterCard a karty Debit MasterCard ve verzích Premium (s pojištěním do 30 000 Kč) a Premium Plus (s pojištěním do výše 50 000 Kč).

Jaké poplatky jsou se spořicím účtem Equa bank spojené?

Velkou předností spořicího účtu HIT od Equa bank je absence mnoha zbytečných poplatků. Úplně zdarma tak máte založení spořicího účtu, vedení účtu, internetové bankovnictví i případné převody mezi vašimi účty u této banky. Zdarma je i měsíční posílání výpisu v elektronické podobě nebo příchozí domácí úhrady (včetně těch okamžitých). Naopak zpoplatněna je např. odchozí domácí expresní platba (29 Kč), příchozí zahraniční platba (29 Kč) a některé další transakce.

Jak je to u tohoto účtu se spořicími sazbami? Co musím udělat pro zisk bonusové sazby?

Do 200 000 Kč je úroková sazba až 0,4% ročně (z toho 0,1 % jako základ a 0,3 % jako bonus). Nad 200 000 Kč už je sazba jen 0,1 % ročně. Pro získání bonusové sazby je třeba splnit jedinou podmínku – buď měsíčně provést alespoň 3 platby kartou od Equa banky nebo mít aktuální hodnotu investice k poslednímu dni v měsíci alespoň 50 000 Kč.

Nabízí Equa bank ještě nějaký další spořicí účet? Pokud ano, za jakých podmínek?

Ano, vedle spořicího účtu HIT je v nabídce také spořicí účet MAX. Ten má do 500 000 Kč roční úrok 0,1 %, nad 500 000 Kč pak 0,3 % ročně. Ostatní podmínky jsou u něj podobné jako u účtu HIT.

Největší výhody účtu

 • Vysoké úročení až 1 % ročně u částek do 200 000 Kč (při splnění podmínek)
 • Absence zbytečných poplatků (např. za založení a vedení účtu, některé převody, bankovnictví atd.)
 • Snadné a rychlé založení účtu nejen pro současné klienty Equa banky, ale i pro klienty jiných bank
 • Peníze na spořicím účtě HIT máte neustále k dispozici, kdykoliv si je můžete vybrat
 • Není požadován žádný minimální vklad, je pouze na vás, kolik si na účet vložíte
 • Přehledné a uživatelsky přívětivé internetové bankovnictví

Nevýhody

 • Spořicí účet můžete mít pouze v českých korunách, dolary, eura ani jiné měny nejsou podporovány

O Equa bank

Equa bank patří mezi mladší a menší banky na českém trhu, za poměrně krátkou dobu si ale získala velkou oblibu u široké veřejnosti. Nabízí široké spektrum produktů od běžných účtů, platebních karet, půjček a hypoték, přes investiční produkty, pojištění a právě i spoření, na které je tato recenze. Samozřejmostí je u Equa bank kvalitní internetové a mobilní bankovnictví a podpora moderních technologií, jako jsou jsou např. platby Apple Pay.

Kontakty a adresa

 • Jméno firmy: Equa bank a.s.
 • Sídlo: Karolinská 661/4,
  186 00 Praha 8
 • IČ: 47116102
 • Telefon: 222 010 111
 • E-mail: [email protected]
 • Web: www.equabank.cz

Zkušenosti klientů:

Zvažovali jsme hned několik spořicích účtů, ale nakonec jsme si vybrali HIT od Equa bank. Svého rozhodnutí nelitujeme, účet bychom určitě rádi doporučili i ostatním.

Se spořicím účtem HIT od Equa bank jsme s manželkou moc spokojení, po všech stránkách splnil naše očekávání.

Alternativy (podobné spořicí účty)

Spořicí účet od Air Bank (do 250 000 Kč úrok 0,4 % ročně, od 250 000 Kč do 1 000 000 Kč úrok  0,10 % ročně. U Air Bank můžete mít hned tři spořicí účty, každý ale musí být v jiné měně – koruna, dolar, euro).

Hello spoření od Hello bank! (až do 300 000 % je úrok 1 % ročně bez jakýchkoli podmínek. Peníze máte vždy k dispozici, založení, vedení i zrušení účtu je zdarma, stejně tak jako měsíční elektronický výpis z účtu)

Spořicí účet XL od Raiffeisenbank (při aktivním využívání běžného účtu je sazba 0,4% p.a. do částky 150 000 Kč na prvního půl roku. Účet je nabízen zdarma klientům banky k jejích běžnému účtu).

Hodnocení
0 / 5 0

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top