skip to Main Content
Recenze spořicího účtu CREDITAS

Spořicí účet + od CREDITAS – nezávislá recenze a zkušenosti klientů

Dnes se spolu podíváme na spořicí účet od jedné z menších českých bank, banky CREDITAS. Co tento účet nabízí, pro koho je vhodný, jak se dá sjednat a jaké jsou jeho plusy a mínusy?

Spořicí účet + od Banky CREDITAS si lze založit hned několika způsoby. Ti, co u banky žádný produkt nemají, tak mohou učinit přes její internetové stránky, naopak ti, kteří už klienty banky jsou, mohou jednoduše využít svoje internetové nebo mobilní bankovnictví. Všichni pak mohou využít také klasický způsob, tedy návštěvu některé z poboček této banky.

Co je u spořicího účtu nejdůležitější, jsou zejména jeho úrokové sazby. V případě banky CREDITAS se jedná o sazbu 0,5 % p.a. v případě vkladů do 350 000 Kč a o sazbu 0,2 % p.a. u vkladů vyšších. Důležité je také zmínit to, že za sjednání účtu neplatíte žádný poplatek, stejně tak ani za jeho vedení nebo případné zrušení.

Tento spořicí účet je obecně velmi přívětivý, pokud jde o poplatky. Ty se vám neúčtují ani za internetové bankovnictví, převody vkladů z běžného účtu v bance CREDITAS na spořicí účet ani naopak ze spořicího účtu za běžný. Zdarma jsou i vklady do 375 000 Kč, jediný poplatek je pouze za výběr hotovosti na pobočce do 375 000 Kč – za ten ale uhradíte jen symbolických 10 Kč.

Účet může být vedený pouze v českých korunách, eura ani dolary nejsou podporovány. Lze jej používat výhradně k osobním účelům, nesmí se používat za účelem podnikání. Ještě je zde jedno omezení – každý klient smí mít u Banky CREDITAS pouze jeden spořicí účet.

Spořicí účet + od Banky CREDITAS celkově hodnotíme jako výhodný a naprosto bezpečný a můžeme jej doporučit. Vyplatí se vám zejména tehdy, pokud si na něj chcete uložit částku do 350 000 Kč.

Parametry spořicího konta

 • Pro vklady do výše 350 000 Kč je úroková sazba 0,5 % ročně
 • U vyšších vkladů je úrok 0,2 % ročně
 • Sjednat spořicí účet si můžete např. přes webové stránky banky CREDITAS
 • Peníze na účtu máte po celou dobu volně k dispozici
 • Žádné zbytečné poplatky
 • Výše a četnost vkladů závisí čistě na vás, není nijak omezena

Co musí žadatel splňovat

 • Klient musí mít alespoň 18 let
 • Účet musí být vedený výhradně v českých korunách
 • Účet se nesmí používat k podnikatelským účelům
 • Každý klient smí mít pouze jeden spořící účet

Jak si o spořicí účet zažádat

 • Online přes internetové stránky banky CREDITAS na adrese www.creditas.cz
 • Klienti této banky mohou i přes svoje internetové bankovnictví
 • Stejně tak si mohou účet sjednat prostřednictvím mobilní aplikace
 • Všichni si mohou o účet požádat také na libovolné kamenné pobočce banky CREDITAS

Nejčastěji kladené otázky

Jaké má CREDITAS u tohoto spořicího účtu úrokové sazby?

Úrokové sazby jsou zde dvě – ta základní je určena pro vklady do 350 000 Kč a činí 0,5 % p.a. Druhá úroková sazba je pro vklady nad 350 000 Kč a ty jsou úročeny 0,2 % ročně.

Kde si mohu podat žádost o sjednání tohoto účtu?

Jsou hned čtyři možnosti, jak si spořicí účet od banky CREDITAS sjednat. Ti, co u této banky nemají žádný finanční produkt, si o něj mohou zažádat přes webové stránky banky na www.creditas.cz. Ti, kteří už klienty této banky jsou, si pak mohou žádost podat buď prostřednictvím svého internetového bankovnictví a nebo přes mobilní aplikaci. V neposlední řadě pak mají všichni možnost zajít do některé z poboček banky a o spořicí účet si požádat přímo na místě.

Mohu si v případě potřeby peníze kdykoliv vybrat, nebo je tam nějaké omezení?

Peníze si můžete vybrat kdykoliv budete chtít. Oproti termínovaným vkladům zde žádné omezení není, peníze máte po celou dobu k dispozici.

Je možné si na tomto účtu spořit peníze i v jiných měnách (třeba dolary nebo eura)?

Bohužel to zde možné není, můžete si spořit finance pouze v českých korunách.

Jaké jsou s tímto spořicím účtem spojené poplatky?

Velkým plusem tohoto účtu je absence téměř veškerých poplatků – zdarma máte zřízení, vedení i zrušení účtu, bezhotovostní platby (ať už převody z běžného účtu na spořicí nebo naopak ze spořicího na běžný), služby internetového bankovnictví i vklad hotovosti na pobočce až do 375 000 Kč. Zpoplatněný je pouze výběr na pobočce do 375 000 Kč a to částkou 10 Kč.

Největší výhody spořicího účtu CREDITAS

 • Velmi jednoduché sjednání, jak pro nové klienty banky, tak i pro ty stávající
 • Poplatek pouze 10 Kč za výběr, jinak je účet zcela bez poplatků
 • Ve srovnání s termínovaným vkladem zde máte peníze neustále k dispozici
 • Výhodný úrok 0,5 % p.a. až do 350 000 Kč

nevýhody účtu

 • Od 350 000 Kč už je úroková sazba pouze 0,2 % p.a.
 • Nemůžete si spořit v jiné měně než českých korunách

O bance CREDITAS

Banka CREDITAS je jednou z menších českých bank, její historie ale není zas až tak krátká – datuje se až do roku 1996, kdy došlo ke vzniku 1.Třebíčské záložny. Ta se začala výrazněji rozvíjet okolo roku 2010, přejmenovala se na Záložnu CREDITAS a přestěhovala do Olomouce. Zásadním zlomem pak byl zisk bankovní licence a klíčovým datem je 1.ledna 2017, kdy se na českém trhu objevila zbrusu nová bankovní instituce – Banka CREDITAS.

V současné době nabízí banka CREDITAS pro běžné klienty základní bankovní služby, jako je běžný účet, platební karty, dětský účet, dále pak hypoteční produkty (hypotéku na bydlení, americkou hypotéku, refinancování hypotéky) a několik spořicích a investičních produktů – kromě spořícího účtu, na nějž je tato recenze, také speciální spoření pro děti, termínované vklady, dluhopisy, investiční fondy atd.

Samozřejmostí je přímé bankovnictví, jak internetové, tak mobilní, a nechybí ani podpora moderních způsobů placení – banka podporuje Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay.

Kontakty a adresa

Vybrané zkušenosti klientů

Myslím si, že jsem udělal jedině dobře, že jsem si zvolil spořicí účet právě od banky CREDITAS. Určitou roli v tom hrálo i to, že u této banky už mám běžný účet, ale přesvědčily mě i výhodné podmínky spořicího účtu. Svého rozhodnutí tedy určitě nelituji a myslím, že tento účet byl dobrou volbou.

Velmi dlouho jsem zvažoval u které banky si založím svůj spořicí účet. Díval jsem se i na různé srovnávače, ale nakonec byla moje volba jasná – vybral jsem si spořicí účet + od Banky CREDITAS. Vyhovovala mi u něj výše jeho úrokové sazby a líbily se mi i ostatní podmínky, zejména absence zbytečných poplatků. S účtem jsem maximálně spokojený a pokud by se mě někdo zeptal, určitě bych mu ho doporučil.

Alternativy (podobné spořicí účty)

Spořicí účet od Equa bank (nabízí hned dva spořicí účty – účet HIT má roční úrokovou sazbu až 1 % při částkách do 200 000 Kč, jinak 0,1 %, účet MAX nabízí roční sazby 0,1 % do 500 000 Kč a 0,3 % nad 500 000 Kč)

Spořicí účet od MONETA Money Bank (u tohoto účtu je výhodou, že úroková sazba – která zde činí 0,5 % – je bez výše omezení vkladu. Jinak je účet bez poplatků a dá se sjednat kompletně online.)

Spořicí účet od Raiffeisenbank (banka nabízí spořicí účet XL, který má při aktivním využívání do 150 000 Kč úrokovou sazbu 0,6 % p.a., navíc má zajímavou službu Inteligentní spoření, jež po nastavení limitu automaticky převádí peníze na spořicí účet)

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top