skip to Main Content

Uzavřít si pojištění proti pokutám není nic složitého. Tento produkt nabízí několik pojišťoven už poměrně dlouhou dobu. Stačí si podle rozsahu služeb vybrat příslušný balíček pojištění proti pokutě zaplatit ročně určitou částku. Problém však může nastat při správním řízení, kdy pojištění proti pokutám může být chápáno jako přitěžující okolnost.

Údajně sjednáním pojištění proti pokutě dává řidič jasně najevo, jak se staví k dodržování dopravních předpisů. Úvahy o tom, že se chce řidič pouze pojistit proti výdajům, které ho mohou potkat, nejvyšší správní soud nebere v potaz. Potvrdil totiž, že pokud úřad pokládá pojištění proti pokutám za přitěžující okolnost, postupuje správně.

Udělování vyšších pokut řidičům, kteří se proti nim pojistili, je právně v pořádku.
soudce Aleš Roztočil

Soudci nejvyššího soudu České republiky potvrdili, že pokud obviněný z deliktu platí nějaké společnosti za pojištění proti pokutám, lze usuzovat, že to svědčí o jeho celkovém negativním vztahu k dodržování povinností stanovených právními předpisy upravujícími provoz na pozemních komunikacích. Takoví řidiči dle názoru soudců pohrdají pravidly silničního provozu, nehodlají je respektovat a spoléhají se na to, že díky pojištění je za jejich přestupky nečeká žádný postih.

Soudci podobné počínání označují za ohrožující životy a majetek ostatních účastníků silničního provozu a za společensky vysoce nebezpečné. Nejvyšší správní soud dodal, že nikoli paušálně, nýbrž při posuzování konkrétního případu, lze hodnotit pojištění proti pokutě jako přitěžující okolnost.

Tak já jsem si pořídil pojištění u resenipokut.cz a měl jsem ho ještě za původní cenu. Jsem z Prahy a denně toho autem fakt hodně najezdím. Za poslední dva roky jsem jim poslal poměrně dost výzev k uhrazení částky. Do správního řízení šlo jen parkování s překročením zaplaceného stání asi o půl hodiny a překročení rychlosti o 15 km/h. A vždycky v pohodě. Pojištění jsem si pořídil, abych ušetřil čas a nervy, ne proto, že jsem vědomě chtěl páchat přestupky. Těm se snad chce každý rozumný člověk každopádně vyhnout.
Radek

Cena za pojištění proti pokutám? Už od dvou tisíc ročně.

Společnosti, které pojištění proti pokutám nabízí, fungují coby právní služba svým klientům. Za řidiče řeší samotné správní řízení. Jedna ze společností, která pojištění proti pokutě nabízí, tvrdí, že má 98% úspěšnost ve správních řízeních. Pokud se klient ozve až v momentě, kdy je vybodován, má úspěšnost 72%. V případě neúspěchu pojišťovna údajně zaplatí pokutu i správní poplatek. Řešení většiny přestupků nabízí za roční poplatek 4 300 korun. Za 6 000 korun ročně zahrnuje pojištění další přestupky, jako například jízda v jednosměrce, vjezd do zákazu vjezdu a další.

Česká pojišťovna motoristů nabízí hned tři balíčky. Pojištění Basic za 2000 ročně zahrnuje překročení rychlosti o 10 km/h, pokuty za parkování nebo držení telefonu za jízdy. Pojištění Klasik za 4000 ročně zahrnuje překročení rychlosti o 40 km/h, stání v místech se zákazem, pokuty za technický stav, výbavu a další přestupky. Pojištění Profi za 8000 ročně už zahrnuje většinu dopravních přestupků, mimo jiné nedání přednosti bez nehody, pokutu za použití antiradaru, jízdu na červenou bez nehody a další.

Je důležité si uvědomit, že nejzávažnější prohřešky nesmázne ani pojistka proti pokutě. Jestliže policie věc vyhodnotí jako trestný čin, pojišťovna toto řešit nebude. Trestné činy pojišťovny v drtivé většině neřeší. Pokud například řídíte auto v opilosti, pokud svou jízdou někoho zraníte nebo máte-li zákaz řízení a přesto řídíte vůz, pojištění proti pokutám vám rozhodně nepomůže.

Hodnocení
0 / 5 0

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top