skip to Main Content
Benefi recenze
Upozornění: Od 1.3.2017 společnost Benefi a.s. neposkytuje nové úvěry a není možné investovat do půjček. Ostatní služby pro investory a zákazníky, kteří čerpají půjčku fungují beze změn.

Lidé půjčují lidem – tak by se v kostce daly charakterizovat peer to peer půjčky. Tento model je ve světě již prověřený, vyzkoušený a navíc bezpečný. Společnost Benefi spojuje právě ty, kteří si chtějí půjčit, s těmi, co by naopak rádi investovali své finance. Žadatel má možnost získat mnohem lepší úrok než v bance a investor zase může výhodně zhodnotit své finance.

Jak funguje p2p půjčka Benefi?

Společnost Benefi a.s. funguje jako prostředník na trhu s půjčkami. Snaží se vyhovět jak žadatelům, tak investorům. Online půjčka může žadatelům nabídnout mnohem lepší úrok než banka. Pro investory zase peer to peer půjčka znamená dobrou příležitost, jak zhodnotit volné finanční prostředky. Společnost Benefi pracuje tedy jako prostředník mezi lidmi, kteří chtějí půjčit/investovat.

Peníze vám tedy nepůjčuje společnost Benefi, ale přímo konkrétní investoři (tedy fyzické či právní osoby). Benefi funguje jen coby administrátor půjček, zajišťuje veškerou administrativu, komunikaci a dokumentaci.

p2p půjčka Benefi – jak podat žádost?

Celý průběh vaší žádosti by se dal shrnout do pěti bodů:

 1. Nejdříve online vyplníte kratší dotazník. Podle něj společnost Benefi vypočítá vaši maximální měsíční splátku a roční úrok.
 2. Společnost pak kontroluje vámi zadané údaje a po schválení je žádost zveřejněna jako aukce na dobu 10 – 30 dní.
 3. Pak už na vaši žádost o půjčku reagují investoři. Pokud je pro ně vaše žádost zajímavá, snaží se dostat mezi výherce aukce především tak, že nabízí nižší (pro vás výhodnější úrok). Díky tomuto systému, kterému se říká reverzní aukce, máte možnost přijít ke skutečně zajímavým nabídkám.
 4. Jestliže dosáhnete alespoň 75% z požadované částky, můžete aukci jako žadatel sám ukončit. Peníze vám budou zaslány na bankovní účet.
 5. Pak už jen svůj dluh splácíte ve stanovených termínech. Pokud dojde k prodlení se splátkou o 15 či 30 dní, společnost vás upozorní (mailem nebo SMS). Po prodlení o 45 dní vám kromě upozornění zašlou také zprávu ohledně možnosti zesplatnění po šedesáti dnech. V případě, že splátku neprovedete v 61.den, bude po vás půjčka vymáhána soudní cestou.

Kolik si můžete půjčit?

Peer to peer Benefi nabízí dva typy půjček:

 • výše půjčky je 10 000 – 100 000 korun – zde nemusíte dokládat svůj příjem a maximální splatnost je 48 měsíců. Úrok začíná na 6% p.a.
 • výše půjčky je 100 000 – 250 000 korun – zde musíte dokládat svůj příjem, prověřuje se registr dlužníků a maximální splatnost je 60 měsíců. Úrok začíná na 6% p.a.

Poplatky za p2p půjčku Benefi

Za vystavení žádosti o půjčku (aukce) neplatíte vůbec nic. Dokud neuzavřete smlouvu o půjčce a finanční prostředky vám nebudou vyplaceny, neplatíte skutečně ani korunu.

Poplatek zaplatíte až v momentě, kdy uzavřete smlouvu a čerpáte půjčku. Z celkové splatné částky si společnost účtuje 3 – 9 procent. Tento poplatek vám bude automaticky stržen během převodu peněz na účet.

Roční úrok je od 6% p.a. a odvíjí se od vaší bonity a dalších hledisek. Jednoduše řečeno – čím lepší podmínky nabídnete vy, tím výhodnější úrok vám bude stanoven.

Co budete potřebovat k podání žádosti

 • 2 doklady totožnosti – občanský průkaz + další doklad, například řidičský průkaz či pas
 • doklad o pravidelném příjmu – plynoucí ze zaměstnání, OSVČ, z renty, důchodu apod.
 • bankovní účet, na nějž budou zaslány peníze

Peer to peer půjčky jsou ve světě obecně hodně oblíbené, i když u nás se s nimi lidé spíš teprve seznamují. Faktem je, že tímto způsobem můžete získat mnohem výhodnější podmínky pro půjčku, než v bance. Investoři zase mohou dobře zhodnotit své volné finance, patrně mnohem výhodněji než například formou spořícího účtu nebo terminovaného vkladu.

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

1 komentář k zobrazení

 1. ja jsem tu p2p pujcku vyuzila u zlutehomelounu a jsem spokojena velmi prijde mi to super takhle resit investice a pujcky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top