skip to Main Content
Nejlevnější a nejvýhodnější pojištění auta

Nejlevnější pojištění auta nebo také povinné ručení je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které musí ze zákona uzavřít každý, kdo vlastní nebo má v provozu motorové vozidlo. Povinné ručení znamená pojistnou ochranu vašeho vozidla v případě škody způsobené provozem auta. V praxi vše probíhá tak, že pokud vy svým autem nabouráte jiné motorové vozidlo, škodu neplatíte přímo vy, ale je hrazena z vašeho povinného ručení.

Nejlepší povinné ručení vás ochrání před zbytečným placením škod, které při dnešních cenách aut nemusí být zrovna nízké. Vyšplhat se mohou do statisíců, někdy až milionů korun.

Pojistěte si automobil co nejlevněji – využijte srovnávač

Jen málokdo chce za pojištění auta platit vysokou částku, a tak se obvykle snažíme najít to nejlevnější pojištění auta, jaké současný trh nabízí, a které zároveň poskytuje dostatek služeb, kvalitní asistenční služby a nejrůznější doplňková pojištění v rámci jedné ceny. Levné pojištění auta lépe najdete pomocí srovnání povinného ručení.

Nejrůznější online nástroje, jako například srovnávače cen pojištění, nám pomohou k tomu, abychom si vytvořili přehled o jednotlivých cenách a nabídkách pojištění auta. Jedná se o nejjednodušší a nejrychlejší způsob jak zjistit, jaké je nejlevnější a kolik za takové pojištění zaplatíte. Informace získáte během několika minut, zatímco obcházením pojišťoven byste strávili několik hodin či dnů.

Během srovnání povinného ručení je však třeba vyplnit několik údajů, týkajících se motorového vozidla, které chcete pojistit. Na základě těchto informací vám bude následně vypočítána celková cena.

Povinné ručení vozidla nemá totiž žádné pevně stanovené ceny, a proto na otázku jaké je nejlevnější nelze jednoznačně odpovědět.

Mezi faktory, určující cenu, patří například:

  • Typ vozidla
  • Objem vozidla
  • Výkon vozidla
  • Stáří klienta
  • Stáří vozidla
  • Najeté kilometry
  • Způsob, jakým vozidlo využíváte

Ke srovnání budete pravděpodobně potřebovat malý a velký technický průkaz kvůli opsání některých parametrů.

Kdo za povinné ručení zaplatí méně?

Pojistníkem auta (ten, kdo pojištění sjedná, zaplatí a popřípadě také čerpá pojistku) nemusí být přímo majitel vozidla. Může jím být provozovatel nebo jiný subjekt. Nejlevnější pojištění auta platí starší pojistníci. Před rokem 2012 platily dokonce ženy méně, dnes už v cenách povinného ručení nejsou nijak zvýhodněny.

Jako nejrizikovější jsou označování řidiči do 28 let, méně rizikovou skupinou jsou řidiči od 29 do 55 let. Klienti nad 56 let jsou cenově zvýhodněni nejvíce.

Levné povinné ručení platí také obyvatelé vesnic a menších měst.

PŘÍKLAD: Vůbec nejlevnější povinné ručení můžete získat, pokud vám je víc jak 55 let, bydlíte v maloměstě či na vesnici a v posledních deseti letech jste nezpůsobil žádnou dopravní nehodu. Z toho tedy vyplývá, že nejvíce za pojištění auta zaplatí mladí nezkušení řidiči, kteří již způsobili nějakou dopravní nehodu, kteří bydlí ve velkém městě a vlastní silné auto.

Pokud chcete platit co nejméně, ale zároveň spadáte do rizikové skupiny, máte možnost požádat rodiče nebo prarodiče, aby pojistníkem byl někdo z nich. Nevýhodou však je, že se vám nenačítá bonus za období beze škod.

Může vás zajímat: Tipy jak ještě více zlevnit povinné ručení

Naše doporučení kde najdete výhodné nabídky

  • Povinné ručení od ČSOB
  • Online kalkulačka od ePojisteni.cz
  • Srovnávač Porovnej24.cz

Jaké povinné ručení doporučujete vy a se kterým máte nejlepší zkušenost?

Srovnávač pojištění auta rozhodně doporučuji. Roky jsem platil povinné ručení od České pojišťovny něco kolem 6 tisíc korun ročně. Nevím, proč mě nenapadlo dřív poohlédnout se po něčem levnějším. Vybral jsem jiné, za 3 600 korun, mám ho teprve rok, takže nemohu posoudit, ale platit méně je rozhodně příjemnější.
Luboš, Brno

Čtěte také: Recenze Allianz pojišťovny

Hodnocení
0 / 5 4.83

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top