skip to Main Content
Hypotéku na nové bydlení získáte i bez příjmu

Bydlení lze financovat nejen prostřednictvím klasické hypotéky. K dispozici je klientům také hypotéka bez doložení příjmů, k jejímuž schválení není třeba dokládat výši vašeho platu.

Čtěte také: Zpřísnění hypoték znesnadňuje možnost pořízení nemovitosti

Hypotéka bez doložení příjmů je produkt, který využívají především podnikatelé, jejichž výše příjmů, kterou udávají v daňovém přiznání, by k získání klasické hypotéky nedostačovala.

Pro všechny klienty bank hypotéka bez doložení příjmů otevírá novou možnost a především jednodušší cestu k úvěru. Žadatel nedokazuje svůj plat klasicky, ale například čestným prohlášením nebo doložením dokumentů, které nějak dokáží potvrdit jeho majetek či příjmy.

Nevýhody hypotéky bez doložení příjmů

Je přirozené, že hypotéka bez doložení příjmů je specifickým produktem, a tak má i specifické podmínky. Úroková sazba zde bývá trochu vyšší než u klasické hypotéky, ale zase ne tak vysoká jako u americké hypotéky, kterou lze využít prakticky na cokoli.

Není také výjimkou, že výše úrokové sazby se nějak odrazí od způsobu doložení příjmu žadatele.

Nevýhoda této hypotéky tkví také v samotné částce, jakou vám banka půjčí. U klasické hypotéky můžete získat až 100 % z odhadní ceny zastavené nemovitosti. U hypotéky bez doložení příjmů je to přibližně 50 – 80 %. Nejčastěji se jedná o částky v řádech několika milionů korun.

Hypotéka bez doložení příjmů a banky, které ji nabízí

 • ČSOB poskytuje u tohoto druhu hypotéky 50 % z ceny zastavené nemovitosti, maximálně vám však půjčí 5 milionů korun. Úroková sazba je stanovena na 7,94 %.
 • Česká spořitelna vám také půjčí maximálně 5 milionů korun, přičemž minimální výše není nijak stanovena. Úroková sazba je 5,19 %.
 • Hypoteční banka nabízí hypotéku bez doložení příjmů s úrokovou sazbou 7,94 % a s podmínkami srovnatelnými s předchozími příklady.
 • Citibank má takřka stejné podmínky jako ČSOB a drtivá většina ostatních bank.Až na výjimky je vám poskytnuta hypotéka bez doložení příjmů, která pokryje přibližně 50 % ze žádané částky.
Hodnocení
0 / 5 0

Vaše hodnocení:

3 komentářů k zobrazení

 1. Zdravím všechny,
  rád bych se zeptal na zkušenosti s půjčkou bez doložení příjmů. Jednou jsem málem jednu podepsal u České spořitelny, ale nakonec nebyla potřeba, takže z toho sešlo. Obávám se ale skrytých “ale”, které se mohou objevit po nějaké době.
  Děkuji za reakce.

 2. Myslím, že takové hypotéky su podminěne poplatkem předem za vyřízení, aby žadatel nemohl couvnout 😉

 3. Zatím jsem se nesetkala s člověkem, který by hypotéku bez doložení příjmů dostal. Já jsem o ni žádala (zkusmo) u Volksbank již před lety a bez úspěchu. Přijde mi že jde o imaginární produkt, který jen uměle zvětšuje nabídku a tím i “věrohodnost” banky. Nebo se pletu? Chmelová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top