skip to Main Content
Ušetřete - peníze na bydlení

Nelze si nevšimnout, že nejrůznější půjčky a úvěry jsou v nabídkách bankovních a nebankovních institucí uváděny s velmi nízkou úrokovou sazbou a za velmi příznivých podmínek. Z části za tuto situaci můžeme poděkovat politice naší centrální banky, zčásti za příznivý vývoj naší ekonomiky a z části za silné konkurenční prostředí, ve kterém se poskytovatelé půjček na našem trhu pohybují. Všichni klienti, kteří mají zájem o novou půjčku tak mohou hodně získat. Jsou v mnohem výhodnější pozici než ti, kteří uzavírali úvěrovou smlouvu před pěti nebo deseti lety. Tenkrát se úroková sazba rovnala několikanásobku dnešní skutečnosti.

Čtěte: Půjčka přes internet ihned

Co vaše úvěrové smlouvy?

Možná si někteří z vás teď posteskli, jelikož jste z tisíců a statisíců klientů, kteří již mají sjednány úvěrové smlouvy po mnoho let, a domníváte se, že pro vás není jiné cesty, než pokračovat ve stávajícím splácení a uhradit i vysoké náklady navíc v podobě úroků. To bývá častým omylem.

Čtěte: Konsolidace půjček Moneta Money Bank

Celá řada klientů se domnívá, že nejsou možnosti pro refinancování jejich nevýhodných smluv. Ve většině případů to ale není pravdou. Určitě i vy objevíte ve všeobecných podmínkách odstavec, který upravuje možnost předčasného splacení. U některých smluv mohou být uvedeny sankce za předčasné splacení úvěru. Rozhodující je však výše takové sankce. Často bývá mnohem menší, než je úspora, kterou vám přinese nový úvěr s nižší úrokovou sazbou. Pokud vám do doplacení stávajícího úvěru zbývá mnoho let, můžete ušetřit opravdu tisíce. Specialisté na úvěrové produkty vám rádi poradí, jaké máte možnosti refinancování, zda je pro vás refinancování výhodné a kolik můžete ušetřit, když se rozhodnete pro změnu finanční instituce, která vám původní úvěr nebo půjčku sjednávala.

Správný čas pořídit si bydlení

I na trhu s hypotečními úvěry se vrací příznivá situace. Ti z vás, kteří si dosud nepořídili vlastní bydlení a uvažují o něm, by neměli dlouho váhat. Již brzy se můžou úrokové sazby změnit a není jisté, že to bude směrem dolů. Finanční analytici očekávají nárůst úrokových sazeb, proto není čas otálet. Vlastní bydlení nemusí představovat novostavbu rodinného domu se šesti ložnicemi. Můžete začít s menším bytem na sídlišti. Pro jeho pořízení již jistě máte nachystánu část finančních prostředků a o zbývající část se postará hypoteční úvěr.

Čtěte: Státní půjčka na bydlení bude dostupná i pro bezdětné manžele

Obáváte se, že vám malý byt nebude za čas stačit a že je lepší vyčkat a raději pořídit hned větší? Určitě ne. S novými podmínkami hypoték se nemusíte obávat ani možného prodeje a nákupu nového bytu. Nové podmínky umožňují snadné předčasné splacení dlužné částky při prodeji nemovitosti.

Kdo bude váhat po delší dobu, nemusí stihnout využít výhod nízké úrokové sazby!

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top