skip to Main Content
Porovnání běžných účtů

Základem pro hospodaření s financemi je v současné době bezesporu běžný účet, tedy produkt, který najdete v nabídce takřka všech bank v České republice. Slouží k bezhotovostním i hotovostním operacím u nás i za hranicemi naší republiky.

Celá řada bank si za vedení běžného účtu a operace s ním spojené účtuje poplatky, jejichž výši si každá z bank stanovuje samostatně. Srovnání běžných účtů 2015 nám má ukázat, jaká banka pro klienty nabízí ty nejvýhodnější podmínky.

Vítězí banky s nejnižšími poplatky

Možná se vám to může zdát samozřejmé, ale dlouho tomu tak nebylo. Češi poměrně dlouhou dobu zůstávali konzervativními a věřili spíše známým bankám, které si za vedení a operace v běžném účtu účtovali nejrůznější poplatky. Nově vznikajícím bankám nebyla vkládána důvěra. Už je tomu ale dost dávno, co se karta obrátila, a kdy začaly vítězit banky, které nabízely klientům nejnižší poplatky. Které z bank ve srovnání běžných účtů 2015 uspěly a které nikoli?

Nejvýhodnější účty nabízí Air Bank, Fio, Zuno a Equa

Ve srovnání běžných účtů 2015 se na přední příčce drží běžný účet od Air Bank. Zdarma jsou zde totiž veškeré základní služby včetně vedení účtu. Pokud během měsíce alespoň 5x použijete platební kartu, poskytuje banka na běžném účtu úrok 1,1 %. Drtivá většina našich bank běžný účet neúročí vůbec. Co je u Air Bank zpoplatněno, je například výběr z konkurenčních bankomatů (částkou 25 korun).

Za vedení účtu ani za odchozí a příchozí tuzemské platby si nic neúčtuje ani Fio banka, která se ve srovnání běžných účtů 2015 umístila také velmi dobře. Velkou výhodou je prvních 10 výběrů z bankomatů zdarma.

Velmi dobře ve srovnání běžných účtů 2015 dopadl také účet od ZUNO. Tato banka zpoplatňuje jen výběr z bankomatu (28 korun) a výběr ze zahraničního bankomatu (80 korun), jinak vás zde žádné poplatky za standardní služby nečekají. Pokud ale měsíčně zaplatíte kartou alespoň 3000 korun, vyplatí se vám účet 68, kde jsou veškeré poplatky zdarma.

Dobré podmínky nabízí také Equa bank, která si měsíčně za vedení účtu účtuje 99 korun. Veškeré služby zde budete mít zdarma za těchto podmínek:

  • příchozí platby přesáhnou měsíčně 10 000 korun
  • celkové vklady měsíčně neklesnou pod 100 000 korun
  • máte u této banky hypoteční nebo spotřebitelský úvěr

Zvažujete-li zřízení běžného účtu, popřemýšlejte také nad nabídkou mBank. Právě ta totiž jako první u nás zavedla vedení účtu zdarma. Prakticky jsou zde zpoplatněny pouze výběry z bankomatu.

Které banky ve srovnání běžných účtů 2015 nedopadly zrovna dobře?

Mezi banky, kde za poplatky zaplatíte nejvíce, patří Česká spořitelna, ČSOB, Raiffeisen Bank a Komerční banka.

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

4 komentářů k zobrazení

  1. […] MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Běžné účty srovnání 2015 […]

  2. Díky za článek, pěkné srovnání běžných účtů, pomohlo.. Nakonec jdu do FIO banky..

  3. Equa bank už 2 měsíce (jako jediná banka v ČR) nemá žádné podmínky pro běžný účet zdarma! A FIO nabízí 10 výběrů měsíčně zdarma POUZE Z JEJICH BANKOMATŮ, z ATM jiných bank se platí 30 Kč (resp. za každých zaplacených 4000 Kč platební kartou získáte jeden výběr z jiného bankomatu zdarma…óóó jak jednoduchý ceník…)
    Je škoda takový zavádějící článek, kde si autor nevyhledá nejnovější informace… Equa bank má bez podmínek zdarma (mj.): vedení účtu, tuzemské transakce, platby u obchodníků, cashback, výběry ze všech bankomatů v ČR… Za výběr v zahraničí účtuje krásných 9 Kč (např. FIO: 80 Kč+0,5% ze vybírané částky)

  4. Díky za srovnání běžných účtů, já nakonec zvolil mBank a spokojenost..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top