skip to Main Content
Rychlá půjčka na cokoliv

Co je bezúčelová půjčka, jaké má tento typ úvěru výhody a jak si vlastně tuto půjčku sjednat?

Co znamená neúčelová půjčka

Bezúčelová půjčka je ta, u které nemusíte prokazovat, na co si ji berete. Naopak typickým příkladem účelového úvěru je hypotéka. Vztahuje se totiž k nemovitosti, na hypotéku si obvykle žadatelé bydlení pořizují, mohou ji využít také k rekonstrukci.

Neúčelové úvěry obvykle charakterizuje vyšší úroková sazba. Jde o jistou daň právě za to, že po vás poskytovatel nechce doložit, jak peníze použijete. Poskytovatelem může být jak banka, tak i společnost z nebankovního sektoru.

Touto formou lze získat prakticky libovolnou finanční částku. Na trhu jsou dostupné krátkodobé půjčky, které počítají s tím, že si zájemce půjčí několik tisíc, ale také úvěry, v jejichž rámci si můžete půjčit i milionovou částku. Krátkodobé půjčky jsou většinou doménou nebankovního sektoru, banky převážně svým klientům půjčují vyšší sumy.

Specifickým druhem je americká hypotéka, což je vlastně právě neúčelová obdoba hypotéky běžné, kde se také vyžaduje zajištění nemovitostí. Tento typ úvěru je nabízen jakožto bankovní i coby nebankovní.

Kde si sjednat půjčku na cokoliv

  • Kamali půjčka – Jedná se o rychlou půjčku s vyřízením už do 5 minut. Získat můžete částku od 1 000 do 20 000 Kč se splatností 30 dní. Půjčku lze i prodloužit.
  • CreditOn půjčka – Jednorázová půjčka od 500 do 10 000 Kč. Půjčku můžete splatit nadvakrát a to do dvou měsíců.
  • Provident půjčka – Provident nabízí dvě půjčky. Půjčku START od 3 000 do 16 000 Kč se splatností na 4 měsíce. Tuto půjčku máte jako nový žadatel zdarma (RPSN 0%). Druhá půjčka na cokoliv od Providentu je od 3 000 do 170 000 Kč. Splátky si můžete rozdělit do 48 měsíců.
  • Home Credit půjčka – Flexibilní půjčka od Home Credit je od 10 000 do 250 000 Kč. Půjčku lze splatit až do 75 měsíců.

Výhody nebankovních úvěrů

Obecně bychom také mohli říci, že pokud budeme dále porovnávat půjčky bankovní a nebankovní, výhodou je, že se v nebankovní sféře tak striktně nezkoumá bonita žadatele. Proto často není problém si s nebankovní půjčkou na cokoli půjčit i vyšší finanční sumu za přijatelných podmínek.

Nebankovní úvěry mají zároveň i další výhody.

Půjčka se dá zpravidla sjednat přes internet, někdy dokonce pouze formou SMS. Toho se obávat nemusíte, veškeré citlivé údaje o vás jsou adekvátně zabezpečeny.

Požadovaných dokladů je naprosté minimum. V některých případech stačí mít k dispozici pouze platný občanský průkaz. Často navíc nemusíte žádným způsobem prokazovat svůj příjem.

Díky tomu celý proces netrvá dlouho a velmi krátké je schvalování žádosti. Verdikt se často dozvíte během několika málo minut. Dá se říci, že mezi podáním žádosti o půjčku a vyplacenými penězi nemusí uplynout ani 24 hodin.

Na co si dát pozor

Na co byste se měli podívat u půjčky, která vám slibuje, že můžete mít peníze ještě dnes? Klíčový parametr, na který by se měl zájemce dívat, je RPSN. Dnes má spotřebitel situaci o něco snazší, protože RPSN se vždy uvádí povinně.

Žadatel může tak lépe vyhodnotit, o kolik půjčku přeplatí. Problém tkví v tom, že úrok často tak vysoký není. Celková cena za půjčku však může narůst o nejrůznější poplatky. Nemluvě pak o sankcích, které často hrozí, například tehdy, když se opozdíte se splácením.

Rychlá půjčka na cokoliv může být vhodným řešením vaší finanční situace za předpokladu, že s ní umíte adekvátně zacházet a před podpisem smlouvy jste si důkladně přečetli veškeré smluvní podmínky.

Čtěte také: Půjčka na vánoční dárky – užitečnost nebo základ na dluhovou past?

Hodnocení
0 / 5 0

Vaše hodnocení:

1 komentář k zobrazení

  1. Ja tyhlety neucelove pujcky nemam moc rad. Svadi to totiz k jakemusi moralnimu hazardu – pujcit si na tohleto nebo tamhleto. Vzdyt se me nikdo na nic nepta, tak se ani nemusim citit blbe, kdyz chci novy model iPhone. Osobne jsem to udelal jednou, a to ptoto, ze mi sluzbu vypovedela v jeden moment pracka i lednicka. A doma dve male deti… Zkusil jsem to u Zonky. Sice jsem musel uvest duvod, ale ve finale jsem dostal lepsi sazbu, nez v bance. Kdyz jsem vse splatil, rozhodl jsem se, ze stejnou castku, jako jsem platil pujcku, budu investovat. No a moje portfolio ke ted tak velike, ze zvazuju toho jejich Rentiera. Libi se mi ta myslenka, ze uz se o nic nemusim starat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top