skip to Main Content
Hello bank - informace o bance

V České republice začala nově fungovat internetová banka Hello Bank. Nabízí například účet bez poplatků, spoření s výhodným úrokem a další lákadla pro klienty. Jedná se o přejmenovanou společnost Cetelem, která se doposud specializovala pouze na úvěry, a která se nyní přeměnila na banku.

Hello Bank už v současné době převedla na nový internetový systém dosavadní klienty společnosti Cetelem. Těm novým nabízí poměrně bohatou škálu služeb, například již uvedený spořící účet, kreditní kartu a různé druhy pojištění. Hypotéky v nabídce Hello Bank zatím chybí.

Nenápadný vstup na český trh

Vstup Hello Bank český bankovní trh nebyl ani trochu nápadný. Veškerá propagace Hello Bank se víceméně realizuje na doméně banky. Žádná velkolepá reklamní kampaň, žádné okázalé reklamy.

Hello Bank by se veřejnosti ráda blíže představila v polovině listopadu 2017.
Gabriela Pithartová, mluvčí Hello Bank

Skromná medializace Hello Bank by mohla souviset také s faktem, že právě v České republice je pilotním projektem, který má fungovat také v sousedním Slovensku, Rumunsku, Maďarsku a Bulharsku.

Kromě toho je záměr Hello Bank nestrhávat na sebe příliš velkou pozornost nových klientů, aby nebyla ohrožena stabilita IT systému. S podobným problémem, tedy s výpadky během inovace systému, se totiž již dříve potýkala například UniCredit Bank.

Hello Bank a nabídka pro klienty

Co vlastně Hello Bank nabízí svým klientům? V první řadě zajímavý úrok na spořícím účtu, který se řadí k těm nejvýhodnějším na trhu. Kromě toho láká také na běžný účet zdarma, tzn. bez poplatků za příchozí a odchozí platby, a tři výběry zdarma měsíčně z jakéhokoli bankomatu v České republice. Každý další výběr je zpoplatněn částkou 30 korun. Tyto výhody se nepojí k žádným podmínkám. Není třeba zajistit pravidelný vklad peněz na účet ani současné využívání kreditní karty.

Co se týče běžného účtu, je zde úročení 0,3% u zůstatkové části do 100 tisíc korun. U spořícího účtu je úrok ve stejné výši, ovšem zůstatek musí být do 300 tisíc korun. Tato nabídka je v porovnání s konkurencí velmi výhodná. Některé banky sice nabízí i vyšší úrok, ovšem pojí se s určitými podmínkami. Například spořící účet od Air Bank nabízí úrok 1% u částky do 100 tisíc korun, ale podmínku je zaplatit minimálně pětkrát měsíčně kartou. Equa Bank nabízí úrok 0,8%, ale pouze v případě, že klient zaplatí minimálně třikrát do měsíce kartou, nebo mu na účet měsíčně přijde minimálně 10 tisíc korun.

Běžný účet si u Hello Bank můžete založit i přes internet. Stačí nafotit dva doklady totožnosti a poslat na účet alespoň 1 korunu. Účet se vám pak aktivuje do druhého dne.

Hello Bank má v nabídce také spotřebitelské úvěry, u nichž sazba začíná na 5,9%, což je zcela srovnatelné s konkurencí.

V současné době přeměna společnosti Cetelem v klasickou banku vede do finále. Působí již například v Rakousku, Itálii nebo Francii. V České republice mohou klienti Cetelem využívat od roku 1996.

Hodnocení
0 / 5 0

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top