skip to Main Content
Recenze SOS Credit půjčky

Půjčka SOS Credit - nezávislá recenze a zkušenosti klientů

Rychlých nebankovních půjček je na českém trhu obrovské množství a je tak mezi nimi velká konkurence. I proto se řada z nich snaží nové klienty nalákat na první půjčku zdarma. Jednou z takovýchto půjček je SOS Credit, na který se v dnešní recenzi zaměříme.

Půjčku SOS Credit můžeme zařadit mezi typické zástupce tzv. SMS půjček, jinak také řečeno půjček před výplatou nebo mikropůjček. Úvěrový rámec je zde od 1 000 Kč do 20 000 Kč, splatnost půjčky pak buď 7, 14 ,21 nebo 28 dní. Půjčka se splácí jednorázově, bankovním převodem na účet poskytovatele.

Asi hlavním lákadlem tohoto úvěru je první půjčka zdarma. Oproti konkurenci ale její podmínky nejsou tak zajímavé – jednak maximální částka je pouze 8 000 Kč a navíc peníze musíte splatit nejpozději do 14 dní. V opačném případě už platíte poplatky, ty jsou ale hodně vysoké – půjčka SOS Credit rozhodně nepatří k těm levným, právě naopak.

Sjednání úvěru není nijak náročné, probíhá přes internet a zvládne ho každý – stačí si nastavit požadovanou částku a dobu splatnosti, vyplnit formulář, odsouhlasit úvěrovou smlouvu a nahrát do systému kopii občanského průkazu + tři poslední výpisy z bankovního účtu. Výhodou je, že posuzování žádostí je u SOS Credit velmi rychlé, stejně tak rychlá je i výplata financí na bankovní účet klienta.

SOS Credit také nabízí možnost prodloužit si půjčku. Když se vám stane, že zrovna nebudete mít dostatek peněz na splacení, můžete si požádat o odložení splátky. To se vám aktivuje poté, co zaplatíte příslušný prodlužovací poplatek. Půjčku si mimochodem můžete prodlužovat i opakovaně, jen je třeba vždy včas zaplatit stanovený poplatek.

Půjčku SOS Credit lze hodnotit ze dvou úhlů – na jednu stranu je určitě pozitivní, že nabízí první půjčku zdarma a že je široce dostupná, i pro ty, kteří jinde s žádostí o úvěr neuspěli. Naopak jako výrazné negativum hodnotíme velmi vysokou, až extrémní RPSN (roční procentní sazbu nákladů). Minimálně jako první půjčka zdarma ale SOS Credit určitě smysl má a v tomto ohledu ji lze doporučit.

Parametry půjčky SOS Credit:

 • Rychlá nebankovní půjčka od 1 000 Kč do 20 000 Kč
 • První půjčka pro nové klienty zdarma – pouze ale do 8 000 Kč a do 14 dní
 • Splatnost úvěru si lze na nastavit na 7 až 28 dní (vždy po týdnech)
 • Pokud budete potřebovat, můžete si splatnost půjčky odložit
 • Vše probíhá online, půjčka se kompletně vyřizuje přes internet
 • Rychlé posouzení žádostí a rychlá výplata peněz na bankovní účet žadatele

Tabulka splátek při první půjčce:

Výše úvěru Splatnost RPSN Poplatek Celkem Zaplatíte
1 000 Kč 14 dní 0 % 0 Kč 1 000 Kč
5 000 Kč 14 dní 0 % 0 kč 5 000 Kč
8 000 Kč 14 dní 0 % 0 Kč 8 000 Kč
10 000 Kč 21 dní 9705,5 % 3 019 Kč 13 019 Kč
15 000 Kč 28 dní 4621,2 % 5 161 Kč 20 161 Kč
20 000 Kč 28 dní 4900,3 % 7 000 Kč 27 000 Kč

Co je třeba, aby žadatel splňoval?

 • Musí mu být minimálně 18 let a musí být svéprávný
 • Musí být buď občanem ČR nebo zde mít alespoň povolení k trvalému pobytu
 • Musí mít svůj vlastní bankovní účet nebo alespoň dispoziční právo k účtu jiné osoby
 • Musí mít stálý příjem, platný osobní doklad a nemít žádné závazky po splatnosti 

Postup, jak si o úvěr požádat:

 • do adresního řádku vyhledávače zadejte adresu www.soscredit.cz
 • Pak si na úvěrové kalkulačce vyberte výši půjčky a dobu její splatnosti
 • Následně vyplňte formulář se žádostí a odklikněte souhlas se smlouvou
 • Na závěr ještě musíte doložit kopii vašeho občanského průkazu a tři výpisy z bankovního účtu

Často kladené dotazy:

Jaké jsou u SOS Credit podmínky pro získání první půjčky zdarma?

První půjčku zdarma – bez úroků a bez poplatků – mohou získat pouze zájemci, kteří si u SOS Credit půjčují poprvé. Opakovaně získat půjčku zdarma nelze. Zároveň platí limity pro tuto půjčku – její maximální výše je 8 000 Kč a maximální délka splatnosti je 14 dní.

Dá se splatnost půjčky prodloužit? Jestliže ano, o jak dlouho?

Ano, pokud budete potřebovat, můžete si odložit splatnost vašeho úvěru, nejdříve ale musíte uhradit poplatek za prodloužení splatnosti. Splatnost půjčky si můžete prodloužit o 7,14, 21 nebo 28 dní a pozor – splatnost si při splnění podmínek můžete prodlužovat i opakovaně.

Jaké doklady a dokumenty si mám nachystat?

Potřebovat v každém případě budete váš občanský průkaz, jehož kopii je třeba nahrát do žádosti, dále je pak potřeba mít tři poslední výpisy z vašeho bankovního účtu.

Mohou půjčku získat i cizinci nebo pouze čeští státní příslušníci?

Půjčka SOS Credit je určená nejen pro české občany, ale získat ji mohou i cizinci. Musejí ale mít povolení k trvalému pobytu na území České republiky.

Lze půjčku vyplatit i v hotovosti, nebo je jedinou možností výplata na účet?

Úvěr se dá vyplatit pouze bezhotovostním bankovním převodem na účet. Nicméně neznamená to automaticky, že musíte mít svůj vlastní účet – půjčku mohou získat i lidé, kteří mají dispoziční právo k účtu třetí osoby.

Hlavní výhody:

 • První půjčka pro nové klienty je zcela zdarma, pokud si půjčí do 8 000 Kč a maximálně na 14 dní
 • Sjednání úvěru je jednoduché, vše se vyřizuje pouze přes internet
 • V případě potíží si můžete nechat splatnost půjčky prodloužit až o dalších 28 dní
 • Půjčku mohou získat nejen občané ČR, ale i cizinci
 • Vše je velmi rychlé, jak posouzení, tak hlavně výplata na váš bankovní účet

Hlavní nevýhody:

 • První půjčka zdarma je pouze na 14 dní
 • Velmi vysoká RPSN, půjčka je tak velmi drahá

Není půjčka SOS Credit podvod?

Ne ,v žádném případě. Společnost Orange finance s.r.o., která je provozovatelem půjčky SOS Credit, má licenci od ČNB (České národní banky), takže není důvod k obavám. O podvod zde rozhodně nejde.

Sídlo firmy a kontaktní údaje:

 • Jméno firmy: Orange finance s.r.o.
 • Sídlo: Karlínské náměstí 238/6, 186 00 – Praha 8 – Karlín
 • IČ: 04488237
 • Telefon: 228 226 751
 • E-mail: [email protected]
 • Web: www.soscredit.cz

Zkušenosti klientů:

Z mojí strany panuje naprostá spokojenost s půjčkou. Sice nebyla moc levná, ale v mojí situaci jsem si nemohl moc vybírat – u jiných společností mě odmítli. Teprve u SOS Credit jsem uspěl a jsem moc rád, že jsem nakonec potřebné peníze získal.

Potřebovala jsem půjčit 8 000 Kč a hledala jsem nějakou půjčku s rozumným úrokem. Nakonec se mi podařilo ještě něco mnohem lepšího – našla jsem si půjčku, kde jsem získala 8 000 Kč zcela bez úroků a bez poplatků. Podmínkou bylo pouze splatit to do 14 dní, což mi nevadilo. S půjčkou od SOS Credit jsem tedy 100% spokojená a určitě bych ji všem doporučila.

Alternativy k půjčce SOS Credit (podobné půjčky):

Zaplo půjčka (také zde nabízejí první půjčku zdarma, ovšem ve dvojnásobné výši a dvojnásobné délce splatnosti – bezúročně zde můžete získat až 16 000 Kč na 30 dní. Od druhé půjčky už se samozřejmě úroky platí, je ale vyšší limit – půjčit si lze až 30 000 Kč. Alternativou od společnosti Zaplo je pak ještě produkt Zaplo na splátky.)

Creditair půjčka (další rychlá půjčka před výplatou, půjčit si lze od 1 000 Kč do 20 000 Kč na dobu jednoho měsíce. Nevýhodou oproti SOS Credit ale je, že zde není poskytována první půjčka zdarma.)

Crediton půjčka (opěr rychlý nebankovní úvěr, stejně jako u CreditAir je úvěrový rámec od 1 000 Kč do 20 000 Kč a splatnost maximálně 30 dní. Ani zde bohužel nelze získat první půjčku zdarma.)

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top