skip to Main Content
Kreditní karty Diners Club

Kreditní karty Diners Club fungují jako platební nástroj pro nákup služeb a zboží, ale zároveň je můžete využít i pro hotovostní výběr. Nejedná se o běžné kreditní karty. Jejich vlastnictví nabízí celou řadu výhod i věrnostní program.

Pomocí kreditních karet Diners můžete bezhotovostně platit nákupy, vybírat hotovost z bankomatů nebo si zaplatit inkaso. Čím jsou kreditní karty Diners specifické? Nabízí možnost nákupu i v momentě, kdy nemáte na účtu finance ani hotovost. Umožní vám tak finanční svobodu s odloženým splácením výdajů.

Platební kartu Diners Club máte možnost získat na české pobočce Diners Club CS.

Jednou z výhod karty Diners Club je také účtování úroků až po uplynutí splatnosti neuhrazené částky. Po uskutečnění nákupu máte coby držitel karty celé zúčtovací období na úhradu výdajů. Co se stane, když některé výdaje neuhradíte? Začne se vám počítat úrok, a sice až od prvního dne po splatnosti. U neuhrazených částek je úroková sazba 9,9% p.a.

Kde lze s kartou Diners Club platit? V České republice ji přijímá celá řada obchodů, restaurací i hoteliérů. Lze říci, že pokrytí je srovnatelné s běžnými platebními kartami, nicméně stále existují obchodní sítě, v nichž karty Diners Club nepřijímají. V zahraničí kreditní karty Diners Club akceptují převážně v balkánských zemích, na Slovensku a v Polsku. Menší pokrytí je také v Německu a Rakousku.

Hotovost můžete vybírat v bankomatech České spořitelny, GE Money Bank, ČSOB a Raiffeisenbank.

Ke kartě Diners Club se pojí celá řada výhod, například bezúročné období 60 dní, cestovní pojištění, slevy u partnerských obchodníků apod. Nabízí také věrnostní program. Za každých utracených 125 korun získáte 1 bod ve věrnostním programu.

Používáte-li kartu Diners Club, nejste vedeni v úvěrovém registru. Neovlivňuje tedy vaši bonitu například v případě, že žádáte o půjčku. Pokud však budete žádat o úvěr či hypotéku, jste povinni uvést informaci o tom, že kartu vlastníte.

Vydávané karty Diners Club v České republice:

 • Diners Club Pure
 • Diners Club Pure+
 • Diners Club Pure+ Měšec
 • Diners Club White Golf
 • Diners Club Classic
 • Diners Club Hervis

nds

 • Základní karta Diners Club Pure je bez měsíčních i ročních poplatků. Kartu máte za nulové náklady, pokud chcete. V ceně však není pojištění ani vstupy do letištních salónků.
 • Karta Diners Club Pure+ vám za paušální poplatek 1490 korun nabídne cestovní pojištění a vyšší úroveň věrnostního programu.
 • Karta Diners Club Pure+ Měšec je produktem připraveným vydavatelstvím Internet Info  (provozovatelem serveru Měšec.cz) a společností Diners Club. Hlavním lákadlem je úroková sazba. Pokud překročíte bezúročné období, bude na kartě nastavená úroková sazba 4,90% p.a. v prvním roce platnosti karty. V dalších letech je to 13,9%. Tato úroková sazba platí pro všechny transakce. Roční poplatek je 990 korun. Další výhodou je vyšší úroveň věrnostního programu a cestovní pojištění.
 • Kreditní karta Diners Club White Golf za poplatek 1 990 korun je určena pro golfisty a nabízí velice dobré pojištění celého vybavení pro golf. Karta nabízí například pojištění golfového vybavení do 100 000 korun, 20% slevu z Green Fee ve vybraných golfových klubech, pojištění nákladů na zapůjčení golfového vybavení do 15 000 korun a další výhody.
 • Součástí karty Diners Club Classic je 5 vstupů ročně do partnerských letištních salónků kdekoli na světě. Tato výhoda je však podmíněna použitím karty k bezhotovostním platbám v předchozích dvou měsících celkově za 7 000 korun. Pokud se obejdete bez salónků, kartu budete mít o tisíc korun levnější (za 1 490 korun).
 • Co-brandová kreditní karta Diners Club Hervis je určena pro zákazníky Hervis sport a móda. Ročně za ni zaplatíte 650 korun. V této ceně máte cestovní pojištění nebo základní věrnostní program. Zákazníci Hervis mohou navíc do 6 týdnů bez pokladní účtenky vrátit použité zboží, které bylo zakoupeno kartou Diners Club Hervis. Peníze za nákup vám v daném obchodě vrátí. Do 6 týdnů zboží zakoupené kartou Diners Club Hervis můžete také vyměnit, pokud již zakoupené zboží nenese známky obnošení nebo poškození. Zákazníci Hervis mají také transport objemnějšího zboží do 20 km bez poplatku.

Kreditní karta Diners Club má své nesporné výhody, ale bohužel má stále omezení v akceptaci. Karty Diners Club nabízí férové podmínky služeb, jsou kvalitní a využijete je i v zahraničí. Pokud některou z karet Diners Club zkombinujete ještě s debetní kartou MasterCard nebo Visa, získáte skvělou kombinaci služeb za příznivou cenu.

Hodnocení
0 / 5 0

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top