skip to Main Content

Říká se, že nejlepší bankovní účet neexistuje, a to z prostého důvodu: každý z nás totiž od bankovního účtu očekává něco úplně jiného. Někdo upřednostňuje vedení účtu zdarma, jiný zase sleduje výši zúročení vložených financí. Někteří klienti raději zaplatí menší paušál a mají jistotu zavedené banky s dlouhou historií, jiní zase naopak vyhledávají přednost nově vzniklým bankám, nabízejícím výhodné podmínky.

Přesto, že se každý rok provádí srovnání běžných účtů,  vy sami běžný účet vybírejte vždy podle hledisek, která jsou pro vás důležitá. Přijde vám zbytečné platit každý měsíc poplatky za vedení účtu? Pak zvolte běžný účet bez poplatků v jedné z relativně mladých bank. Pokud dáváte přednost spíše zavedeným bankám a poplatky vám nevadí, bude vám vyhovovat běžný účet u České spořitelny, Komerční banky či jiné banky, která je na trhu už řadu let a vydobyla si jméno stabilní banky.

Které banky nabízí běžný účet bez poplatků za vedení? Například AirBank, mBank, Equa Bank, Fio banka nebo Zuno.

Jestliže přemýšlíte nad tím, které bance svěříte do úschovy svoje peníze, možná vám pomůže srovnání běžných účtů. Podle odborné poroty je nejlepší běžný účet pro rok 2016 účet od Air Bank.

Přátelská banka Air Bank a nejlepší běžný účet

Air Bank je obecně proslulá svým bojem proti zavedeným stereotypům v bankovním trhu. Jedná se o nejvstřícnější banku současnosti. Svou oblibu si u klientů vydobyla nejen tím, že nabízí běžný účet bez poplatků, ale také svou srozumitelností smluv nebo produktem, nabízejícím převod hypotečního úvěru.

Průzkumy potvrdily, že Air Bank sesadila na druhé místo Fio banku, která si dlouho držela svůj první post v žebříčku oblíbenosti bank. Třetí místo zaujímá Equa Bank, čtvrté pak GE Money Bank a páté mBank.

Je to logické: proč platit měsíčně poplatky za produkt, který nám jinde nabídnou zdarma? Kromě toho Air Bank a další banky nabízí také zúročení vložené částky čili nejen, že neplatíte, naopak vám je každý měsíc vyplaceno něco navíc!

Nejedná se pouze o poplatky za vedení účtu, ale také další služby, například poplatek za odchozí (a někdy dokonce i příchozí) platby.

Celé roky jsem měla běžný účet u České spořitelny. Veškeré platby jsem v posledních letech vyřizovala přes internetové bankovnictví a i tak jsem platila nesmyslné částky za odchozí i příchozí platby. Měsíčně jsem platila přibližně 200 korun (za všechny úkony spojené s běžným účtem). Před třemi lety jsem přešla k Air Bank. Trochu jsem váhala – přece jenom je Česká spořitelna starší a víc známá… Ale rozhodla jsem se správně. U Air Bank neplatím nic, vše také vyřizuji přes internet a kamennou pobočku nemám až tak daleko. Perfektní je, že mi každý měsíc na účet přijde úrok z uložených financí. Je to částka kolem 100 korun – pro někoho zanedbatelná, ale já si rozhodně uvědomuji, že je rozdíl, zda mi peníze na účet přijdou nebo z účtu odejdou. Zkrátka Air Bank rozhodně doporučuji.
Pavla, 35 let

Obáváte se toho, že banky, které jsou na trhu relativně krátkou dobu, nemají dostatek kamenných poboček? Co má člověk dělat, pokud potřebuje zablokovat účet, změnit, heslo, zvýšit limit pro výběr z bankomatu,…? Ve většině případů kompenzují banky tento nedostatek možností vyřídit si vše přes internet. Šetříte tak nejen svůj čas, ale i peníze. V současné době některé banky dokonce nabízí možnost založení běžného účtu online.

Které bance jste své finance svěřili vy? U které máte založený nebo plánujete založit běžný účet? Proč byste svou banku doporučili ostatním?

Hodnocení
0 / 5 0

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top