skip to Main Content

Mýty a polopravdy ve světě nebankovních půjček aneb čemu určitě nevěřit

Mnoho lidí si stále ještě nepůjčilo ani korunu a v dohledné době to nebudou potřebovat. Patří mezi šťastlivce, protože jiní zase úvěr čas od času prostě potřebují, a to nejen proto, že neumí dobře zacházet s penězi. Ti, kteří nemají s nebankovním světem zkušenost, o něm často šíří různé fámy. Které jsou ty nejčastější?

Negativní postoj je zde problematickým extrémem, ověřte si jasná fakta

Když má někdo k nebankovním půjčkám záporný přístup, asi mu jen tak nevysvětlíte, jaká je pravda. Pozor na škarohlídy, to, že přítel ze sousedství nikdy půjčku nepotřeboval, neznamená, že vy také nebudete nikdy v podobné situaci. Online půjčka pak přijde rázem vhod, hlavně když přijde nějaký nenadálý výdaj. Naopak, když si vezmete několik malých půjček s rozmyslem, které v pořádku splatíte, budete mít dobrou úvěrovou historii. A když jednou požádáte o větší spotřebitelský úvěr nebo hypotéku, přijde podobná věc určitě vhod…

Nechcete pojištění schopnosti splácet? To je ale velká chyba!

Je pravdou, že doplňkové služby jsou pro někoho velkou novinkou. To ale neznamená, že bychom se jim snad měli vyhýbat. Právě pojištění schopnosti splácet sice mírně navýší úrok, ale náklady navíc jsou potřebné. Když nebudete stíhat tempo splátkového kalendáře, přijdete o práci nebo dlouhodobě onemocníte, pojišťovna zaplatí několik měsíčních splátek za vás. Pokud si půjčujete na delší období, je právě tohle pojištění dokonce až nutností!

Úrok je sice až na prvním místě, je tu ale více kritérií pro rozhodování

Půjčka a její výhodnost? To je odvislé hlavně od toho, o kolik přeplatíte jistinu. A to by vám měl sdělit úrok. Ten ale není ze všeho nejdůležitější, musíte uvažovat maximálně komplexně. Prohlédněte si i RPSN, které vám řekne více o případných poplatcích navíc. Zjistěte si podrobnější informace o poskytovateli půjčky, protože musíte mít jistotu, že jednáte s férovou společností. Dlouholetá historie, spokojení klienti, kteří se nebojí napsat důvěryhodnou pozitivní recenzi na internet, to je záruka, že jste nesáhli vedle.

Bez doložení příjmu to dnes už nejde, legislativa se změnila

České zákony došly určité proměny, takže nemůžete počítat s tím, že si nebankovní cestou půjčíte jen tak na dobré slovo. Půjčka bez doložení příjmu už v dnešní době není možná, musíte počítat s tím, že v kolonkách kontaktního formuláře přibude ještě jedna položka. Musíte doložit příjem, kterým může být i peněžitá podpora v mateřství od státu nebo výměra penze. Jednoduše důkaz o tom, že je z čeho splácet. Nezaměstnaní tak půjčku nedostanou bohužel vůbec…

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top