skip to Main Content

Allianz pojišťovna – nezávislá recenze a zkušenosti klientů

Pojišťovna Allianz patří mezi největší a nejvýznamnější pojišťovny na českém trhu. V dnešní recenzi se podrobněji podíváme, co všechno tato pojišťovna nabízí a čím je zajímavá. Portfolio jejích produktů je velmi široké a tak se jedná o jednu z pojišťoven, u nichž se můžete kompletně pojistit prakticky na všechny důležité životní události.

Pojišťovna Allianz patří mezi největší a nejvýznamnější pojišťovny na českém trhu. V dnešní recenzi se podrobněji podíváme, co všechno tato pojišťovna nabízí a čím je zajímavá. Portfolio jejích produktů je velmi široké a tak se jedná o jednu z pojišťoven, u nichž se můžete kompletně pojistit prakticky na všechny důležité životní události.

Historie Allianz pojišťovny se datuje až do roku 1890, kdy došlo ke vzniku významného pojišťovacího koncernu Allianz Group, jenž je největší na světě a působí ve více než 70 zemích. Pojišťovna Allianz, která u nás byla založena v roce 1993, je jeho součástí a dlouhodobě je třetí největší pojišťovnou v České republice.

Vedle samotné pojišťovny Allianz jsou součástí koncernu Allianz Group ještě dvě společnosti – Allianz penzijní společnost (od roku 2013) a Allianz kontakt (od roku 2005), který zajišťuje zprostředkovávání prodeje pojištění a penzijních produktů.

Produkty, které Allianz pojišťovna nabízí

Nabídka pojistných produktů je u Allianz skutečně bohatá a nechybějí zde žádná důležitá pojištění. Konkrétně si zde můžete nechat pojistit auto (několik druhů pojistných balíčků, povinné ručení, asistenční služby), dále je pak v nabídce pojištění majetku, odpovědnosti a domácnosti, nechybí ani penzijní spoření, životní pojištění nebo cestovní pojištění.

Samostatnou nabídku pak má Allianz pojišťovna pro firmy – těm poskytuje pojištění podnikatelů, korporátních rizik, pojištění pro zaměstnance, pojištění vozidel a letadel a další pojistné produkty, ušité na míru malým i velkým firmám.

Autopojištění Allianz

U autopojištění má Allianz hned 4 pojistné balíčky, z nichž si můžete vybrat – Komfort, Plus, Extra a Max. Všechny čtyři v sobě zahrnují povinné ručení právní poradenství, asistenční služby a základní úrazové pojištění, jinak už se liší – ve vyšších balíčcích jsou např. pojištění proti přírodním událostem, poškození zvířetem, proti krádeži, vandalismu nebo havárii. Allianz poskytuje svým klientům základní asistenční služby, u vyšších balíčků pak rozšířenou asistenci, která funguje 7 dní v týdnu a 24 hodin denně a zahrnuje např. zapůjčení náhradního vozidla, možnost ubytování a přepravy posádky, nebo pomoc v případě ztráty či zabouchnutí klíčů od auta.

Pojištění majetku a odpovědnosti

V případě pojištění majetku si u Allianz lze vybrat ze tří pojistných balíčků – Komfort, Extra a Max. Oproti základnímu balíčku Komfort nabízí balíček Extra krytí i proti náhodným jevům, které obvykle nezpůsobují lidé (pojištění vodovodních škod a a pojištění skla) a konečně balíček Max poskytuje i krytí vůči krádeži, vandalismu atd. Ke všem balíčkům se lze volitelně připojistit i proti zemětřesení.

Pojištění odpovědnosti se pak vztahuje na různé situace – základem je tzv. velká hrozba (výbuch, požár, úder blesku, pád letadla, vichřice, krupobití, zemětřesení atd.). Dále jsou pak v nabídce další možné události – velká voda (povodně a záplavy), vodovodní hrozba, déšť a sníh, krádeže a vandalismus, rozbité sklo, poškození zvířetem a další události. Nechybějí ani asistenční služby nebo právní ochrana.

Na stejné situace se můžete pojistit i v rámci pojištění domácnosti, kde lze pojistit nejen dům a byt, ale třeba i garáž nebo chatu. Opět máte možnost si svoje pojištění libovolně poskládat podle toho, čeho se obáváte nejvíce. K pojištění majetku, odpovědnosti a domácnosti poskytuje Allianz také svoje asistenční služby v základní i rozšířené variantě.

Penzijní spoření

Pojišťovna Allianz nabízí také doplňkové penzijní spoření (ve třetím pilíři). Díky němu můžete získat státní příspěvek až 2 760 Kč ročně a stačí vám k tomu spořit si jen 300 Kč měsíčně, navíc si můžete snížit svůj daňový základ až o 24 000 Kč. Vybrat si můžete ze tří strategií spoření – portfolio pojišťovny Allianz zahrnuje Konzervativní, Vyvážený a Dynamický fond. Kromě penzijního spoření pro dospělé poskytuje Allianz také penzijní spoření pro děti (už od jejich narození) – i u něj lze získat státní příspěvek 2 760 Kč ročně (při příspěvku alespoň 1 000 Kč měsíčně) a daňový odpočet 24 000 Kč ročně (při měsíčním ukládání minimálně 3 000 Kč).

Cestovní pojištění

Dalším pojistným produktem, jenž si u Allianz můžete sjednat, je cestovní pojištění. U něj nabízí pojišťovna tři balíčky na výběr: Základ, Optimal a Exkluziv. Rozdíly jsou poměrně velké – základní balíček nabízí pojištění léčebných výloh do 3 000 000 Kč, pojištění zdraví do 5 000 000 Kč, a majetku do 2 500 000 Kč. U zbylých dvou balíčků je limit pro léčebné výlohy neomezený a u pojištění zdraví a majetku jsou výrazně vyšší finanční limity. Oproti pojistce Základ zahrnují Optimal a Exkluziv také pojištění zavazadel, trvalých následků úrazu, smrti úrazem, denní odškodné a doplňková rizika – liší se pouze výše pojistného krytí. Všechny tři balíčky obsahují i nonstop asistenční služby a lze si k nim přiobjednat připojištění pro rizikové sporty, připojištění storna nebo připojištění vozidla. Allianz pojišťovna nabízí také samostatný produkt pojištění auta do zahraničí.

Životní pojištění

U pojišťovny Allianz si lze sjednat i životní pojistku – má název Allianz ŽIVOT a můžete si u něj sami vybrat, před kterými riziky se chcete nechat pojistit. Nabídka zahrnuje úraz, závažnou nemoc, pracovní neschopnost, hospitalizaci, invaliditu, úmrtí a pojištění dítěte. Pojištění si můžete sjednat na některé z kamenných poboček Allianz pojišťovny.

Allianz FINANCE

Allianz pojišťovna spolupracuje s celou řadou předních poskytovatelů finančních produktů a díky tomu tak pod hlavičkou Allianz FINANCE nabízí různé úvěrové produkty, jako jsou např. půjčky, hypotéky, refinancování, investice do nemovitostí, hypoteční kontokorent a celou řadu dalších. Dále sem patří také nabídka stavebního spoření (ve spolupráci s MONETA Stavební spořitelnou) a investice (ve spolupráci se společnostmi Amundi Czech Republic Asset Management a Conseq Investment Management).

Pojištění pro firmy

Allianz se jako významná pojišťovna nezaměřuje pouze na běžné fyzické osoby, ale poskytuje také ucelenou nabídku pojistných produktů pro firemní klientelu. Ta zahrnuje pojištění pro podnikatele (včetně pojištění profesní odpovědnosti), pojištění korporátních rizik (majetku a přerušení provozu, pojištění přepravy, technických rizik a odpovědnosti), dále pak pojištění vozidel a letadel, pojištění pro zaměstnance a další produkty (zemědělské pojištění a mezinárodní program).

Výhody

 • Vybrané druhy pojištění si můžete sjednat online z pohodlí svého domova
 • Pojišťovna nabízí komplexní nabídku všech důležitých typů pojištění
 • Široká nabídka služeb a jistota kvality u třetí největší české pojišťovny
 • Nabídka pojistných produktů nejen pro běžné fyzické osoby, ale i pro firemní klientelu

Sjednání Allianz pojištění online

U některých produktů nemusíte chodit na pobočku – vybraná pojištění si u Allianz můžete sjednat online přes webové stránky www.allianz.cz. Mezi pojistné produkty, které si lze sjednat pohodlně přes internet, aktuálně patří cestovní pojištění, pojištění majetku, povinné ručení a havarijní pojištění.

Časté dotazy

Které druhy pojištění si u Allianz mohu sjednat i přes internet?

Většinu pojistných produktů si lze u Allianz pojišťovny sjednat jen na pobočkách, nicméně existují i výjimky. V současné době si lze online sjednat povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění majetku a cestovní pojištění. Vše si sjednáte jednoduše na webových stránkách www.allianz.cz.

Na co všechno se u Allianz vztahuje pojištění majetku?

Pojištění majetku má Allianz ve třech samostatných balíčcích, z nichž si můžete vybrat. Základní Komfort poskytuje základní krytí + pojištění na přírodní události, asistenci, odpovědnost a další náklady, rozšířený balíček Extra kryje i vodovodní škody a rozbití skla a konečně nejvyšší balíček Max navíc kryje i krádeže, vandalismus nebo poškození elektroniky. Ke všem třem si lze volitelně sjednat i pojištění proti zemětřesení.

Jaké jsou hlavní výhody penzijního spoření u pojišťovny Allianz?

K hlavním přednostem tohoto spoření patří zejména zisk státního příspěvku (až 2 760 Kč ročně), možnost snížení daňového základu až o 24 000 Kč nebo možnost získání nároku na předdůchod až pět let před oficiálním věkem odchodu do důchodu.

Na co se dá u této pojišťovny pojistit v rámci životního pojištění?

Můžete si sami vybrat, ze kterých rizik máte největší strach a na ně se nechat pojistit. V nabídce pojišťovny Allianz je konkrétně úraz, závažná nemoc, hospitalizace, pracovní neschopnost, invalidita a úmrtí. Lze si také sjednat pojištění dítěte.

Jaké varianty cestovního pojištění Allianz nabízí?

V nabídce jsou tři varianty – Základ (léčebné výlohy do 3 000 000 Kč, asistenční služby a pojištění zdraví a majetku s limity 5 000 000 Kč a 2 500 000 Kč), dále pak Optimal a Exkluziv. Oba mají neomezený limit léčebných výloh, vyšší limity u pojištění zdraví a majetku a navíc nabízejí pojištění zavazadel, trvalých následků úrazu, smrti úrazem, denní odškodné  při úrazu a doplňková rizika. Liší se od sebe limity pojistného krytí, Exkluziv je má vyšší.

Vaše zkušenosti

U Allianz pojišťovny mám sjednané životní pojištění a pojištění majetku a jsem rád, že jsem si zvolil právě tuto společnost. Podmínky pojistky jsou podle mě výhodné a myslím, že neplatím nijak vysoké částky. Celkově mi tato pojišťovna přijde jako velmi dobrá a profesionální, ať už jde o jednání jejích pracovníků nebo o celkové podmínky. Za sebe bych ji tedy určitě doporučil i ostatním.

Vybrat si pojišťovnu není zrovna snadné, protože nabídka je docela široká a není vůbec jednoduché se vyznat v tom, kdo nabízí nejvýhodnější podmínky. Já jsem se po velmi pečlivém porovnání nakonec rozhodl pro služby pojišťovny Allianz a jsem s ní zatím po třech letech naprosto spokojený. Mám u ní sjednaných hned několik pojistných produktů a nemohu si na nic stěžovat. Tuto pojišťovnu jednoznačně doporučuji.

Kontakty a adresa

 • Jméno firmy: Allianz pojišťovna, a. s.
 • Sídlo: Ke Štvanici 656/3, 186 00 – Praha 8
 • IČ: 47115971
 • Telefon: 241 170 000
 • E-mail: [email protected]
 • Web: www.allianz.cz

Alternativy

Generali Česká pojišťovna (největší pojišťovna na českém trhu s historií už od roku 1827. Nabízí komplexní portfolio pojistných produktů, má 900 obchodních míst po celé ČR a více než 6 000 kvalifikovaných poradců.)

Kooperativa (jedna z největších českých pojišťoven, součást významné skupiny Vienna Insurance Group. Na českém trhu působí již 29 let a má téměř 2 500 000 klientů.)

ČSOB Pojišťovna (další přední pojišťovna s širokou nabídkou pojistných produktů. Má více než milion klientů a bývá pravidelně hodnocena jako jedna z nejlepších tuzemských pojišťoven.)

Hodnocení
0 / 5 4.67

Vaše hodnocení:

4 komentářů k zobrazení

 1. Dcera si s Allianz pojišťovnou uzavřela životní pojištění. Při sepisování smlouvy jí zástupce tvrdil, že je pojištěna na rizikové těhotenství. Tomuto argumentu věřila než vznikla pojistná událost – pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství. pojišťovna i přes dodání požadovaných dokladů pojistné plnění odmítá.

 2. Pro mě dnešním dnem Allianz jako solidní pojišťovna skončila. Od roku 1999 jsme měli vždycky vše u ní a i teď máme v rámci rodiny pár pojistek aktivních, ale po dnešní zkušenosti jen do výročí. Před 2 lety jsem si pojistila bytový dům s tím, že majoritním zájmem je odpovědnost a poškození nemovitosti nájemcem. V tomto duchu jsme vedli rozhovor se zástupkyní. Můj dotaz zněl jasně – pokud nájemník něco v domě zničí, bude pojišťovna plnit, nebo mám vyžadovat pojištení odpovědnosti po nájemci? Netřeba, vše co je součástí budovy – tj. když otočím dům vzhůru nohama nespadne. Fajn. O víkendu se vystěhovali dvě partaje nájemců, dostaly výpověď z důvodu špatné platební morálky a při stěhování významně poškodili zdi, někde omláceno až na cihlu, někde jen barva. Dokonce poškození venkovního soklu. No ale podle Allianz to není pojistná událost, mám to řešit přes odpovědnost nájemce, které musí být sjednáno. Zajímavé je, že i dnes mají na webu promo, kde se prsí tím, že netřeba sjednáno. Na dotaz, kdyby nájemníci dům zapálili, zda by taktéž neplnili, tak prý plnili. Logika žádná, vysvětlení nulové. Budu se rozhodně s Allianz soudit a tato vždy seriózní pojišťovna pro mě jednou pro vždy skončila.

 3. Vážená paní Andreo, tohle není chyba pojišťovny, stala se nám podobná událost a ani např. Generali, Česká Spořitelna Vám nebudou plnit. Dokonce si troufám tvrdit, že uvedené škody nelze pojistit standardní pojistkou domácnosti (osobně jsem zjišťoval u více pojišťoven) A hlavně nevěřte pojišťovákům a všechno si zjistěte sama, většinou jsou to zoufalci .o)

 4. Pozor na Allianz zaplatila jsem později pojištění vše předali exekutorovi a to vymáhání s jistina 0, úrok z prodlení 177 Kč ale dali vydělat právníkovi Mgr. Ševčíkovi a exekutorovi Mgr. Janě Slušné (příhodné jméno pro exekutorku) a nyní je k zaplacení přes 11000 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top