skip to Main Content
Mutumutu recenze

Mutumutu pojištění – nezávislá recenze a zkušenosti klientů

Velmi zajímavým finančním produktem, jenž se ve své kategorii výrazně vymyká od standardu, je životní pojištění Mutumutu. Jedná se o čistě online produkt, který se tak sjednává pouze přes internet a jeho poskytovatelem je Komerční pojišťovna Komerční banky. V čem je Mutumutu zajímavé, pro koho se nejvíc hodí a jaké nabízí benefity? Na to vše se koukneme v naší recenzi.

Životní pojištění Mutumutu oproti ostatním pojišťovnám sice nenabízí tak široké pojistné krytí, ani v některých případech nemá tak vysoké pojistné limity, přesto ale stojí za pozornost. Je totiž určené zejména těm, pro které je důležitý zdravý životní styl, hodně a rádi sportují, nekouří, pravidelně navštěvují lékaře apod. Ti jsou pak za to odměnění tím, že dostanou až 30 % z pojistného zpátky na účet a to pravidelně každé tři měsíce. Aktuálně běží také speciální akce, při jejímž splnění můžete získat kvalitní chytré hodinky – opět za sportovní aktivitu. Pro ty, co se rádi hýbou, je tak Mutumutu naprosto ideální pojištění.

Jak už jsme si řekli, nabídka pojistného není zas tak široká, poskytuje ale krytí ale před třemi hlavními riziky – úmrtím, invaliditou a pracovní neschopností. Pojištění si lze sjednat do 55, 60 nebo maximálně 65 let. V pojistné kalkulačce si sami můžete nastavit přesné parametry vaší pojistné smlouvy a vybrat si, na co přesně chcete pojistit – níže uvádíme příklady v tabulkách (částky se počítají podle měsíčního příjmu žadatele, pro příklad jsme zadali příjem 30 000 Kč):

Pojištění pracovní neschopnosti

Ode dne Měsíčně budete dostávat Cena za pojištění měsíčně
Od 30.dne 15 000 Kč 407 Kč
Od 30.dne 30 000 Kč 814 Kč
Od 60.dne 15 000 Kč 256 Kč
Od 60.dne 30 000 Kč 512 Kč

Pojištění v případě smrti

Vaší nejbližší dostanou jednorázově Cena za pojištění měsíčně
100 000 Kč 23 Kč
500 000 Kč 113 Kč
1 000 000 Kč 226 Kč
2 500 000 Kč 565 Kč
5 000 000 Kč 1 130 Kč

Parametry pojištění

 • Jedinečné životní pojištění, které odměňuje klienty při zdravém životním stylu
 • Poskytovatelem pojištění Mutumutu je Komerční pojišťovna Komerční banky
 • Pojistit se lze na tři základní věci – pracovní neschopnost, invaliditu a smrt
 • Sjednání pojištění probíhá kompletně online, můžete ale využít i kontaktní telefonickou linku
 • Životní pojištění Mutumutu lze sjednat maximálně do věku 65 let
 • Při splnění speciální sportovní výzvy získáte jako odměnu chytré hodinky Apple nebo Garmin

Kdo může získat Mutumutu pojištění

 • Životní pojištění mohou získat pouze osoby, které jsou starší 18 let
 • První pojistné se musí uhradit nejpozději do 30 dnů od podpisu smlouvy
 • Smlouvu je nutné vyřídit kompletně přes internet – Mutumutu je čistě online pojištění
 • V případě pojistné události se dokumenty zasílají buď mailem nebo klasickou poštou

Jak lze založit

 • Pojištění se sjednává online, na internetových stránkách www.mutumutu.cz
 • V pravém horním rohu kliknete na Spočítat pojištění a zobrazí se vám jednoduchý formulář
 • V něm doplníte požadované údaje, odpovíte další dotazy a systém vám spočítá pojištění na míru
 • U jednotlivých položek si pak můžete jednoduše nastavit přesné parametry pojištění
 • V případě zájmu pak vyplníte osobní a zdravotní dotazník
 • Po jeho úplném vyplnění už pak následuje samotné sjednání pojištění a první platba

Často se ptáte:

Jakými způsoby je možné si životní pojištění Mutumutu sjednat?

Životní pojištění Mutumutu je trochu specifické a jedná se čistě o online produkt – sjednat si ho tak můžete pouze prostřednictvím webových stránek www.mutumutu.cz. Ty jsou ale naprosto přehledné a intuitivní a sjednání je tak hračka i pro méně zkušené uživatele internetu. Kdybyste však přece jenom měli nějaké potíže nebo nějaký dotaz, můžete zdarma zavolat na kontaktní linku na čísle 800 810 210.

Jaká je věková hranice, do níž se mohu nechat s Mutumutu pojistit?

Věkové hranice, z nichž si zde můžete vybrat, jsou hned tři – do 55 let, do 60 let a do 65 let. Do vyššího věku se zde bohužel pojistit nelze.

Před čím vším mě pojištění Mutumutu kryje?

Životní pojištění Mutumutu nabízí krytí pro tři základní události – úmrtí, invaliditu a pracovní neschopnost. Cena pojistného se pak odvíjí podle toho, kolik má být v případě pojistné události vyplaceno. U invalidity se lze pojistit na všechny tři stupně, u pojištění pracovní neschopnosti pak máte na výběr, zda chcete peníze vyplácet od 30. nebo od 60. dne.

Co musím splnit, abych získat odměnu 30% zpátky na účet?

Zjednodušeně řečeno, abyste získali tento cashback (který se vyplácí na účet pravidelně jednou za tři měsíce), musíte žít co nejzdravěji. Za to získáváte body a maximum, které lze takto získat je 30% sleva. Body získáváte za to, že nekouříte, chodíte pravidelně na preventivní prohlídky ke svému lékaři, ale především za to, že se dostatečně hýbete – nejvíc bodů získáte za chůzi, běh, jízdu na kole nebo jiné sportovní aktivity.

Co musím udělat, abych získal chytré hodinky Apple nebo Garmin?

Jedná se o speciální, časově limitovanou akci (pro pojistné smlouvy, uzavřené nejpozději do 31.1.2021) a úkolem je splnit měsíční sportovní výzvu v aplikaci Mutumutu. Je třeba, aby klient splnil následující podmínky – do měsíce od sjednání uhradil první pojistné, během prvních 4 týdnů splnil sportovní výzvu a získal alespoň 400 bodů a sdílel svoji sportovní fotku na sociální síti.
V případě, že by si ale někdo sjednal pojištění jen kvůli hodinkám a pak smlouvu zrušil, bude po něm vymáhána sankce až 5 000 Kč (podle toho, jak brzy by smlouvu zrušil).

Výhody Mutumutu:

 • Celé pojištění se sjednává online, nemusíte tak nikam chodit ani telefonovat
 • V případě, že budete mít dostatek pohybu a sportu, Mutumutu vás odmění
 • Oproti řadě jiných pojišťoven je zde smlouva jednoduchá, srozumitelná a přehledná
 • Pojistnou smlouvu můžete zrušit kdykoliv v průběhu jejího trvání
 • Neúčtují se vám žádné poplatky za sjednání smlouvy ani za vedení pojistného účtu
 • Pojištění je vhodné pro všechny, kteří vyznávají zdravý životní styl

Nevýhody:

 • Produkt není vhodný pro ty, kteří by jej chtěli použít za účelem investování
 • Mutumutu neposkytuje úrazové pojištění a má nižší pojistné limity než některá konkurence

Sídlo a kontaktní údaje:

Zkušenosti klientů:

Jsem ráda, že mám právě toto životní pojištění. Myslím, že u jiné pojišťovny bych nenašla tak dobré podmínky a navíc se mi zde moc líbí, že Mutumutu motivuje své klienty ke zdravému životnímu stylu. Za sebe jsem tedy moc spokojená a doporučuji Mutumutu všem, kteří hledají výhodné životní pojištění.

S životním pojištěním Mutumutu jsem 100% spokojený, vyhovuje mi po všech stránkách. Nejvíc se mi líbí jejich speciální program, kdy získávám odměny za zdravý životní styl, ale kladně hodnotím i vše ostatní. Když jsem si vybíral u koho si sjednám životní pojištění, dlouho jsem váhal, potom co jsem ale narazil na nabídku Mutumutu, nebylo co řešit – tohle je pro mě to pravé.

Alternativy (jiná životní pojištění):

Životní pojištění od Generali České pojišťovny (nabízí širší rozsah pojistného krytí – pracovní neschopnost, vážná onemocnění, všechny druhy invalidity, ztráta soběstačnosti, trvalé následky úrazu a smrt. Má ale navíc také svoji investiční variantu, jež umožňuje vytvořit si finanční rezervu, nebo produkt Moje jednorázové pojištění, které spojuje životní pojištění s investováním.)

Životní pojištění od pojišťovny Allianz (umožňuje pojištění úrazu, závažné nemoci, hospitalizace, pracovní neschopnosti, všech tří stupňů invalidity, úmrtí a v neposlední řadě také pojištění dítěte. Na výběr jsou tři varianty pojištění – pro dospělého, pro dítě a pro celou rodinu.)

FLEXI životní pojištění od Kooperativy (nejoblíbenější životní pojištění v Česku s více než milionem klientů. Je vhodné pro jednotlivce i rodiny s dětmi, navíc je vysoce flexibilní – kdykoliv v jeho průběhu lze změnit jeho rozsah, výši pravidelné platby nebo počet pojištěných osob.)

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top