skip to Main Content

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení? Připlatíte si, nebo lze naopak něco ušetřit? Přinášíme vám rady a tipy, jak na povinném ručení co nejvíce ušetřit.

Ceny povinného ručení se v posledních pár měsících drží více méně na stejné úrovni, ovšem předpokládá se, že se se částka, kterou české domácnosti mají možnost na povinném ručení ušetřit, bude snižovat. Za první půlrok roku 2018 Češi na povinném ručení ušetřili o 28% méně než za poslední půlrok v roce 2017. V současné době mohou Češi za povinné ručení ročně ušetřit něco kolem tří tisíc korun.

Jakých skupin obyvatel se zdražení povinného ručení dotkne nejvíce? Dle průzkumů mají nejdražší povinné ručení řidiči ve věku nad 30 let s vyježděným bonusem 5 – 10 let. V této skupině došlo ke zdražení povinného ručení o 14%. Zdražení však zasáhlo takřka všechny skupiny. Po vlně snižování cen povinného ručení na začátku roku tedy opět dochází k pozvolnému zdražování. Přinášíme vám proto rady a tipy jak ušetřit na povinném ručení.

Jak ušetřit na povinném ručení?

  • Vyberte si nejideálnější pojišťovnu – každá pojišťovna má nastavené různé ceny pro různé skupiny klientů. Pokud vám nevyhovuje nabídka konkrétní pojišťovny, zkuste se poptat u konkurence. Nejlevnější pojištění auta také pro mladší řidiče nabízí například pojišťovna Generali. Právě tato skupina lidí je obvykle v oblasti povinného ručení znevýhodněna. Pojišťovna Allianz zase nabízí pojištění, jehož cena se odvíjí od počtu najetých kilometrů. Tato nabídka je výhodná především pro příležitostné a sváteční řidiče. Pokud se řadíte mezi opatrné řidiče, držících se striktně pravidel silničního provozu, určitě vás zaujme povinné ručení od pojišťovny Uniqa nebo Axa, které nabízí slevu za vzorné řízení vozidla.
  • Průběžně porovnávejte ceny pojištění – ceny pojištění se poměrně často mění, proto, pokud chcete ušetřit na povinném ručení, porovnávejte nabídky pojišťoven a sledujte aktuální ceny. Pro perfektní zmapování cen na trhu slouží nejrůznější srovnávače.
  • Využívejte výhod a slev pojištění – slevu můžete získat například tehdy, sjednáte-li si povinné ručení u pojišťovny, u níž už máte jiné pojištění, například havarijní. Slevy vás čekají také za povinné ručení sjednané online.
  • Připojistěte si pouze závažná rizika – pomocí připojištění máte možnost chránit také svůj vlastní automobil. Nejrůznější připojištění samozřejmě nejsou zadarmo a často si za ně poměrně dost připlatíte, proto vybírejte pouze připojištění relevantních rizik, tedy nejpravděpodobnějších. U starších aut je rozhodně na zvážení, zda si připlácet za pojištění proti krádeži. Odškodné totiž vzhledem ke klesající hodnotě vozu může být nižší než pořizovací cena vozu. Pojištění skel se řidičům taktéž téměř nevyplatí, protože se obvykle přihodí v průměru jednou za 100 000 ujetých kilometrů.
Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top