skip to Main Content
Vyřizování nebankovní půjčky

Tak si to konečně přiznejme! Ne všichni lidé mají na svých účtech tolik peněz, kterými by pokryli neočekávaný výdaj. I přesto, že se to v lifestylových magazínech hemží radami, jak je finanční rezerva důležitá a jak by se měla pohybovat alespoň ve výši tří průměrných měsíčních platů, realita je někde jinde.

Spousta rodin žije od výplaty k výplatě

Realita je často taková, že spousta rodin žije od výplaty k výplatě a každý další výdaj navíc jim způsobuje velké finanční potíže. Nemluvě o tom, když se jim porouchají důležité domácí elektrospotřebiče, jako je pračka či lednička, a na nové zkrátka nemají. Už i oprava automobilu nebo jeho pravidelný servis může rodině ve velkém utáhnout již tak přiškrcený rodinný rozpočet. A co teprve školní rok dětí – školy v přírodě, tábory a kurzy lyžování na horách, to všechno umí rodince pořádně přitopit co se financí týče. Jak potom ony rodiny problémy řeší? Pokud je možnost, nejčastěji si půjčí od známých.

Půjčka od známých je většinou bezúročná, ale provázena nepříjemnými pocity

Taková drobná finanční výpomoc od rodiny či dobrých známých bývá častá a většinou je bezúročná. Možná si řeknete, že je to nejlepší možné řešení. Ale ani ono není tak sluníčkové, jak se může na první pohled zdát.
Na obou stranách může kvůli financím vzniknout nechtěné napětí. Rodina, která si půjčuje je sužována pocity trapnosti a ztrácí svou finanční nezávislost. Ti, kteří půjčují jsou také vystaveni nepříjemné situaci. Do půjčky se jim třeba moc nechce, na druhou stranu se ale nechtějí ke svým známým otočit zády a k půjčce přistoupí. Dost napjatá bývá i situace kolem domlouvání se na splátkách, případně na celém vrácení částky.

Řešením může být rychlá nebankovní půjčka

Proto jsou výhody nebankovních půjček zjevné. Protože se jedná o půjčku mimo bankovní subjekty, mohou žadatelé počítat s tím, že na ni dosáhnou i přes podmínky, pro které by se k nim klasická banka obrátila zády. Mezi ně patří zadluženost, nízký příjem, vysoký věk, záznam v registru dlužníků a tak podobně.

Další výhodou je skutečnost, že nebankovní půjčka je vyřízena velmi rychle. Zpravidla máte peníze na vašem bankovním účtu do druhého dne. Nebankovní půjčky jsou často půjčky krátkodobé, které musíte splatit do několika týdnů, maximálně do dvou či tří měsíců. Nezavážete se tak na příliš dlouhou dobu.

Většinu nebankovních půjček lze většinou vyřídit online. Výhodou je, že nemusíte nikam chodit a nezajímá vás ani otevírací doba nebankovních poboček. U některých společností lze sehnat první půjčku zcela zdarma.
Kvůli tomu všemu může být pro rodinu lepší spolehnout se na nebankovní půjčku než na své známé. Půjčku si vezmou anonymně. Pozor si však musí dát i na nevýhody takovýchto půjček.

Na nevýhody nebankovních půjček si musí dát dlužník pozor

K nevýhodám některých nebankovních půjček patří příliš vysoké úroky, nepatřičné podmínky splácení a nepoctivost některých společností. Těm ale lze většinou předejít pečlivým výběrem nebankovních společností. Dobré je orientovat se podle referencí.

Spousta věcí se může zvrtnout i špatným zvážením finanční situace v rodině. Když si rodinka půjčku bere, měla by si být 100% jistá, že ji bude schopná splatit ze svých prostředků.

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top