skip to Main Content
Výmaz z registru dlužníků

Centrální registr dlužníků Solus je určen především pro členy tohoto sdružení a jeho úkolem je podávat informace o klientech, kteří dlouhodobě nesplácí své finanční závazky. Možná jen málokdo z vás ví, že existuje i kladný veřejný registr dlužníků. Ten ovšem není tolik známý a ani zdaleka tolik využívaný, jako zmíněný registr dlužníků Solus.

Mezi členy sdružení Solus najdete například banky, nebankovní společnosti, mobilní operátory, energetické firmy, spořitelny a řadu dalších. Na seznam v registru dlužníků se můžete dostat velice snadno, ovšem výmaz z registru dlužníků už tak jednoduchý není.

Jak se lze dostat do registru dlužníků?

Jak již bylo řečeno, poměrně snadno. Stačí, když delší dobu nesplácíte své dluhy, popřípadě je platíte se zpožděním, nebo pokud máte prodlení se splácením dvou po sobě jdoucích splátek. Celá řada věřitelů však bere ohled na podobné neplatiče, a to především ve chvíli, kdy se společností komunikují, včas je informují o problémech se splácením půjčky a když se snaží domluvit se na prodloužení splátky či jiném řešení situace.

Někdy ani splacení dluhu na výmaz z registru dlužníků nestačí

Je to logické: zaplatím a budu vymazán z registru dlužníků. Realita tak ale často nefunguje. Poté, co všechny své závazky zaplatíte, samozřejmě očekáváte, že vaše jméno bude z registru dlužníků vymazáno, ovšem obvykle tam zůstane ještě dva až tři roky. Co si v takové situaci počít?

Postup k vymazání z registru dlužníků:

  1. zjistěte, která společnost vás na seznam dlužníků nechala zapsat (postup najdete zde)
  2. zaplaťte všechny své závazky vůči této společnosti
  3. zrušte smlouvu s touto společností (pokud jste nějakou uzavřeli)
  4. zrušte svůj souhlas se zpracováním osobních údajů
  5. zašlete žádost do registru Solus o vymazání z registru dlužníků

Pokud všechny tyto kroky podniknete a přesto k vymazání vašeho jména z registru dlužníků nedojde, obraťte se nejdříve na Úřad pro ochranu osobních údajů a poté též na soud.

Kde vám půjčí, pokud jste uveden v registru dlužníků?

Co dělat, když si chcete půjčit peníze, ale zároveň jste uveden v registru dlužníků? Nejjednodušší způsob je půjčit si od společnosti, která registr dlužníků nekontroluje. Půjčka bez kontroly v registru je k dispozici například od SMS Credit, 123 půjčka nebo CreditOn. Půjčka bez kontroly registru by však neměla být použita ke splacení jiné půjčky, protože hrozí riziko velkých potíží a kolotoče půjček, které nebudete nikdy schopni splatit.

Ocitlo se Vaše jméno v registru dlužníků? Máte nějaké zkušenosti s jeho vymazáním? Probíhalo vše dle Vašich představ nebo jste na vymazání dlouho čekali?

Hodnocení
0 / 5 5

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top