skip to Main Content

Od ledna roku 2017 vstoupí na bankovní trh nová banka. Naposledy se něco takového stalo před pěti lety. Banka Creditas chce klienty nalákat na výhodné úročení vkladů a na běžný účet zdarma.

Od 1. ledna 2017 se největší česká záložna Creditas změní na banku Creditas. Její spořící účet bude nejlépe úročený na trhu (úrok nad 1% ročně). Kromě toho hodlá nová banka zaujmout termínovanými vklady s úrokem 1 – 2,5% a s fixací až na deset let.

Běžný účet zdarma byl klientům poprvé nabídnut v roce 2007 bankou mBank a v pozdějších letech se k nim přidaly další banky, například Fio nebo Air bank. V současné době mají bezpoplatkové účty i větší banky.)

Předpokládáme, že se počet nových klientů bude v příštím roce pohybovat v řádech desítek tisíc. V současné době má záložna Creditas necelých 20 000 členů.
Jiří Sojka, marketingový ředitel Creditas

Banka Creditas nemá zatím pro nové klienty připravené spotřebitelské úvěry ani hypotéku, což by mohlo novou banku trochu brzdit. Oba produkty hodlá Creditas nabízet přibližně od července 2017.

Úvěry pro firmy od Creditas

Zhodnocení peněz vybraných od klientů na vkladech by se mělo promítnout v úvěrech pro firmy, na nichž Creditas vydělává již v současné době. Banka má v plánu financovat české malé a střední firmy i platební styk v cizí měně.

Licenci od ČNB získala Creditas v polovině října 2016. Žádost podávala již začátkem roku 2015. Dá se říci, že Creditas jinou možnost ani neměla. Od poloviny roku 2015 totiž platí zákon, který omezuje maximální bilanční sumu záložen na 5 miliard korun. Creditas má v současné době již 11 miliard korun.

Creditas má v současné době 14 poboček v krajských městech a jejich počet by se v příštím roce měl zvýšit na 16.

Klienti se mohou těšit úrokovou sazbu nad 1% u spořícího účtu a také na běžný účet zdarma.

Hodnocení
0 / 5 0

Vaše hodnocení:

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top